Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológus hallgatók/ Szociol...

Hóbogyó kérdése:

Szociológus hallgatók/ Szociológusok! Milyennek találjátok ezt a szakot?

Figyelt kérdés
Nagyjából már utánajártam mit takar pontosan, de jobb lenne egy olyantól is hallani, aki ezt tanulja/ ez a munkája. Az érdekelne, hogy általánosságban milyen a képzés, elhelyezkedési lehetőség, mennyire kell hozzá rátermettség, milyen tulajdonság előny hozzá, mennyire monoton/változatos a munka. Előre is köszönöm! :)

2015. jan. 3. 16:37
 1/4 anonim válasza:
Imádom :) Rátermettség kell hozzá, nálunk minden félévben lemorzsolódott valami, mert rájött, hogy ez nm az ő területe. Alapból kell, hogy érdekeljen a társadalom, hogy érdekeljen, mi miért van úgy a világban, ahogy van. Számíts sok történelemre és matekra. Nagyon változatos, mert többféle kutatást kell csinálni. Az elmélet mellett rengeteg módszertani óra van, mind kvalitatív mind kvantitatív területen.
2015. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
*valaki. (bocs)
2015. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Viszont elhelyezkedni elég nehéz vele, 5 éve végeztem és egy percet nem dolgoztam a szakmában.

Családgondozónak vagy gyámügyesnek el tudtam volna menni de az nem az én világom, engem a kutatás-elemzés-statisztika része érdekelt volna, de hiába voltak a jó nevű gyakorlati helyeim, nem vettek fel sehova számottevő tapasztalat hiányában.

Egyéb asszisztens, irodai mindegy milyen diplomás munkához jó, én is ilyet végzek. Szeretem, de a fizetés valahol a béka se**e alatt van.

Maga a képzés sok területet lefed, lehet változatos munkád, foglalkozhatsz emberekkel, terepre mész, családokat látogatsz, különféle kutatásokat végzel. Lehet monoton is a munkád, ha mondjuk multinál foglalkozol valamilyen statisztikával, adatelemzéssel és mindennap ugyanazokat a köröket kell lefutnod.

2015. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :) Olvasgattam régebbi kérdéseket is ezzel a témával kapcsolatban és ott is azt írták, hogy jónak jó, de elhelyezkedni alig lehet vele :/ Ez pár éve volt azt hittem azóta változott. De ezek szerint sajnos nem nyílt meg a lehetőségek tárháza :(
2015. jan. 15. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!