Mit tegyek ha nem tudok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Sajnos szegény családból származunk,anyám havi 20000 kap (igen abból kell megélnünk),apám már 5 éve halott,anyámat meg nem engedik dolgozni (nem veszik fel sehova mert rokkant és nem adják meg neki a kellő százalékot).Most Gimmnazista vagyok,de most fogok végezni ebben az évben,jól tanulok,4 az átlagom.Ezután szeretnék továbbtanulni fizikai szakon,de nem lehet mert nincs pénzünk.A diákhitelt mondták,de egy az max az ott elésemre tudnám felhasználni,kettő azt törleszteni nem lehet.Mellette elmenni dolgozni nem lehet (főleg hogy semmit nem kap az ember),ott van a kollégium,de egy van erre egy fóbiám(agyfaom),kettő meg szeretnék szabadon is élni,meg sokan voltak úgy mint én de nem tudtak bejutni.Szóval most mit lehet tenni?

2015. jan. 3. 17:03
 1/3 kssz válasza:

Honnan tudod, hogy nem vesznek fel államilag támogatottra? Fizikából nyilván jó vagy, ha ilyen szakra akarsz menni.

A diákhitelt csak azután kell fizetni, hogy végeztél, és mondjuk nem tudom, mennyi a fizika szakon a tandíj, de nem is biztos, hogy felemészti az egész hitelt.

Sokan dolgoznak iskola mellett, csak jó órarendet kell összeállítani. Semmi pénzért? Ha olyan szegény vagy, szerintem az a semmi is valami, ha meg tanulni akarsz, akkor szerintem jó a kollégium, ha viszont csak "élni", akkor inkább hagyd az iskolát, főleg a fizika szakot. Szóval most azt lehet tenni, hogy eldöntöd, igazán mit akarsz, és nem kibúvókat keresel, hanem mindent elkövetsz az érdekében.

2015. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Havi 20000 forintból az internetelőfizetés és az azt elérő eszköz a legfontosabb dolog amit vesztek? De ha mindez igaz, akkor kezdj el dolgozni és hagyd a fizikát egy ideig. Ha pedig már van elég pénzed, akkor is simán mehetsz államira, elég alacsony a ponthatár. Csak utána ugye tanulni kell, hogy bent is maradj.
2015. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem halassz 1-2 évet és menj el dolgozni vannak olyan állások amihez elég érettségi és nem is olyan rosszak ha még nem is keresnél rengeteget vele de tudnál félre rakni a sulira és esetleg otthon is be tudsz segíteni. Időd is lenne kigondolni pontosan merre akarsz tovább menni. Ha jó jegyeid vannak felvesznek az államira is meg sokan dolgoznak főiskola mellett én is fogok.
2015. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!