Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább? Mivel...

Hol tanuljak tovább? Mivel járnék jól?

Figyelt kérdés

Az érettségi évében vagyok,és kezdek nagyon kétségbe esni,mert egyre inkább fogalmam nincs mit is akarok kezdeni magammal.Biosz és töri faktra járok.Eddig ELTE bioszra akartam menni,és onnan szakosodni etológusnak,mert imádnám ha állatokkal tudnék foglalkozni.De időközben rájöttem,hogy esélytelen a biosz emelt,nagyon nem megy.. Nem követelmény az emelt szint,de kéne a többletpontok miatt.A másik,amiért egy ideig nagyon lelkesedtem és úgy éreztem ez a nekem való,a koreanisztika ELTE BTK-n.De már annyira nem rajongok az ötletért,vagy már én sem tudom.Ez a legnagyobb bajom,nem érzek késztetést semmire.Meg nem tudom,a koreaival mit tudnék kezdeni,pl tolmács lenni nem szeretnék.Töriből készülök emelt érettségire,mert az elég jól megy,de azzal ugyebár bioszon semmire nem megyek..BTK-n viszont jól jönne.Másból nem hinném,hogy menne az emelt,nyelvvizsgám sincs,márpedig kellenek a pontok.Mit tanácsoltok?Esetleg valami más ötlet?

Köszönöm aki végigolvasta,és megpróbál segíteni:)



2015. jan. 3. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha a biosz emelt sem menne, akkor az elte bioszt tényleg lődd ki. Pszichológia esetleg? Bár ahhoz csinálnod kéne még egy emeltet (angol? német?)...

Nyelvszakra meg annyira nincs értelme menni, ha nem tudod, mit kezdj vele.. Mi lenne, ha kihagynál egy évet? Addig csinálj valami okj-t, dolgozgass, hátha rájössz mit szeretnél.

Vagy menj el pályaválasztási tanácsadásra.

2015. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszi a választ:) igen,már keztem teljesen lemondani a bioszról,mert ha valahogy be is kerülnék,tuti nem bírnám.mindenki mondja hogy nagyon kemény.a pszichológia nem igazán érdekel:/

Hát a nyelvvel úgy vagyok,hogy az mindig jó,nem veszíthetek vele semmit.ráadásul a keeti nyelveket elèg kevesen beszélik.de az jogos,hogy nem tudom mi lenne egyetem után.

Haasztani nem aartam,de még mindig jobb,mintha valami olyat kezdek el tanulni ami abszolút nem édekel

Mások véleménye is jöhet,ne kíméljetek

2015. jan. 3. 21:40
 3/4 Borz5 válasza:
Szia. Na hát én bioszra járok SZTE-n, szóval csak ehhez tudok hozzászólni. Az van h. én se csináltam emelt érettségit belőle mert ugye itt kevesebb volt a ponthatár. Bár ELTE-re se volt olyan sokkal több. Szóval igen kemény de azért meg lehet csinálni, ha akarja az ember(Ez ne tántorítson el :)). Az szép ha etológiát akarsz tanulni, viszont tudnod kell h előtte le kell gyűrni egy rakat kémiát matekot stb. utána esetleg foglalkozhatsz azzal amit szeretnél. Ja és "imádnám ha állatokkal tudnék foglalkozni"- kevés esély van h ez sikerül. Erre nincs igény, jobb esetben is csak kémcsöveket mosogatsz..
2015. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen...köszi az őszinte választ!:D
2015. jan. 6. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!