Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rengeteget hiányzom a suliból...

Rengeteget hiányzom a suliból és hogy ilyen indokkal lehetek-e magántanuló? Sokat vagyok beteg és szerintem összejön a 250 órám lassan

Figyelt kérdés
A másik pedig az, hogy akkor most kell bejárnom órákra néha vagy sem?És hányszor kell vizsgáznom?

2015. jan. 5. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Bárki lehet magántanuló, ha kérelmezi, de nem biztos, hogy pozitív következményei lesznek. Milyen betegséged van, ami miatt indokolt a folyamatos korházi kezelés?
2015. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
A betegségtől függően lehetsz magántanuló. De valamilyen oktatáson akkor is részt kell venned, és témazárót írni, vagy beszámolni egy-egy anyagrészből. Vizsgázni úgy kell, hogy meggyőződhessenek az ismereteidről. Félévenként és tantárgyanként legalább egy alkalommal.
2015. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell oktatáson részt venni, egyáltalán nem kell témazárót írni, és egyáltalán nem kell beszámolni egyes anyagrészekből. Nem tudom, hogy aki ilyeneket válaszol, az mért beszél hülyeségeket a levegőbe! Félévkor és évvégén kell vizsgázni minden tárgyból. Órákra nyilvánvalóan nem kell bejárni, hát hiszen pont ezt jelenti a magántanulóság, de bemehetsz. Jogod, hogy magántanuló legyél indoklás nélkül, és ezt csak akkor tagadhatják meg, ha ez a gyámhivatal szerint számodra hátrányos lenne. Mivel 250 órát meghaladó hiányzás esetén amúgy is osztályozó vizsgát kell tenni, a te esetedben ez szinte mindegy.
2015. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hülyeségeket beszélek a levegőbe, ne sértegess. Nálunk ugyanis úgy működik a magántanulóság, ahogy leírtam.
2015. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nálatok így működik, akkor a i iskolátok törvényszegően működik. Az intézmények tevékenységét törvények szabályozzák, nem mindenki összevissza azt csinál, amit akar. A magántanulóságnak pont az a mibenléte, hogy nem kell bejárni, és emiatt a kötelezettségeit vizsgákon teljesíti.
2015. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!