Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz szakot választottam és...

Rossz szakot választottam és nagyon nem tetszik. Belevágjak a váltásba úgy, hogy egy évet "elbuktam"?

Figyelt kérdés

2014. szeptemberben kezdtem a kereskedelem és marketing szakot, mert önköltséges képzésen ezt tudják a szüleim finanszírozni. A helyi egyetemre járok, tehát költöznöm sem kellett és "piacképes" diplomát akar a környezetem. Nagyon nem vagyok jó matekból és kiráz a hideg a pénzügyi, gazdasági dolgoktól. Utálom ezt tanulni és már egy tárgyam biztos, hogy nincs meg, a többi meg most fog kiderülni a vizsgaidőszakban.


Engem a mozgóképkultúra és médiaismeret szak érdekel igazán, amit csak Budapesten (BKF) vagy Egerben (EKF) tudnék tanulni. Diákhitellel meg lehet oldani, de csak szeptemberben tudok kezdeni, ha felvesznek, így tehát buktam egy évet. Ezt azonban "himi-humi", semmirekellő szaknak tartják a szüleim, amivel majd úgysem fogok tudni elhelyezkedni, de én nem így fogom fel. Ez érdekelt mindig is és szívesen tanulnám, biztos hogy sikeresebb lennék benne, mint amin most vagyok.


A kérdésem: szerintetek megkíséreljem az egyetemváltást? És ha igen, akkor a következő félévemet passziváltassam és készüljek a felvételire + dolgozzak, vagy tanuljak tovább itt és majd nyáron eldől, hogy felvettek-e? (Csak akkor plusz egy félév lesz fizetve feleslegesen.)



2015. jan. 6. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha igazán nem tetszik akkor válts nyugodtan.

Passzíválj mindenképp mert akkor nem kell kifizetni egy félévet.

Addig a félévig vállalj valami munkát.


De érdemes megnézni mennyi pont kellett tavaly hozzá, és ha nagy az éltérés akkor a következő félévedet is érdemes a jelenlegi egyetemen töltened ha esetleg nem vennének fel.

2015. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mozgóképes szaknál felvételi vizsga alapján számítják a pontokat, ami május környékén lesz. Tehát nem tudok a mostani pontjaim alapján mérlegelni, hogy felvennének-e. Az eredményt mindenképp csak nyáron tudnám meg, amikor meghirdetik a ponthatárokat és megkapom a vizsga eredményemet.
2015. jan. 7. 00:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nem az itt szerzett tudással, végzettséggel szeretnél foglalkozni életed során, akkor még most kell váltani. Inkább egy év menjen veszendőbe, mint három vagy öt! Ugyanakkor ha csak a rossz vizsgaeredmények szegték kedvedet, akkor gondold át még egyszer! Az ilyen matematikai tárgyakkal az emberek nagy része kínlódik az egyetemen (legalábbis akiket ismerek, azok mindig szívták miatta a fogukat, UV-ztek, stb). És persze nem elhanyagolható, hogy mi az, amivel pénzt fogsz tudni keresni. Ezek alapján gondold át!
2015. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyorsan váltani kell. Az egy évet ne veszteségnek, hanem nyereségnek könyveld el, mert beleláttál valamibe és tudod, hogy nem akarod.
2015. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is válts minden képen mert már most érzed, hogy ez nem neked való, később sem fogod megszeretni mert mindig benned lesz az amit valóban szeretnél a médiaismeretet. Akkor lesz valaki jó a szakmájában ha szívvel lélekkel csinálja. A következő félévet szerintem passzívra rakd mert így is úgy is ott hagynád és feleslegesen ne fizessetek.

Amit tanácsolni tudok, hogy ha csak teheted Budapestet válaszd (BKF), én egri vagyok és itt nincs semmi lehetőség munka téren hónapokig küldözgettem leveleket és semmi meg szórakozóhelyek is sorba zárnak be, én muszáj leszek az EKF-re menni pénz hiány miatt de ha végzek úgy is költözés lesz belőle. :)

2015. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jan. 7. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindig jobb egy évet "elbukni", mint hármat-négyet-ötöt. :)
2015. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!