Nem vagyok matekból egy zseni, akkor ne is jelentkezzek mérnöknek?

Figyelt kérdés
3-as vagyok belőle, igaz, nem szoktam tanulni, csak heti 1 órát magántanárnál, lehet jobb lenne, ha megpróbálnám, de a többi tantárgyból lazán, minimális tanulással (1-2x átolvasás) meg van a 4-es, 5-ös. Engem nem érdekelt soha a humán tantárgyak közül egy sem, igaz, a reálok közül sem sok, talán az informatika, ha az oda sorolható(gondolom). Ami érdekel továbbtanulás terén, az mind a matekra alapszik, gépészmérnök, mérnökinformatikus, gazdálkodás és menedzsment, ezek azok amik érdekelnének is. Elvileg nagyon nehéz a matek a gépészmérnökin, pedig oda jelentkeztem volna elsőre, mert mérnökinfót nem indítanak a környéken, én pedig nem szeretném az anyagi terheket növelni kolival meg utazással. Mást nem tudok elképzelni, ami tetszene. Ha valami OKJ-ra jelentkeznék, akkor olyan érzésem lenne, hogy nem hoztam ki magamból a maximumot, és azt kell csinálnom, amit nem szeretek.
2015. jan. 8. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Háát... Ha magántanárral nehézkes a középiskolai matek, akkor valóban nem a mérnöki a legideálisabb választás. Eleve, nem véletlenül hívják mérnöknek, már a nevében is benne van a matek. Szóval ja, bocs, mert nem ismerlek, a tanárodat se ismerem (simán benne van, hogy egy seggarc, és azért állsz rosszul belőle), de most megpróbállak lebeszélni.

Mert ha a matek konkrétan púp a hátadon, és te is érzed, hogy nem az erősséged, akkor nagy hiba lenen egy matek-központú szakra menni. Persze, biztos volt már arra példa, hogy valaki bekerült, sokat gyakorolt, és behozta, de itt van a kulcs. Gyakorlás.

Mert amúgy nem kell zseninek lenned, a matek (legalábbis a dolgozatok megírása, meg a mérnökösdi) nem arról szól, hogy zseni vagy, és fejben számolsz logaritmust, hanem, hogy nagyon alapos vagy és sok gyakorlást tudsz magad mögött. Én meg itt látom a problémát, hogy a megfogalmazásod alapján kicsit olyan típusnak tűnsz, aki ül a babérjain, amikor, ha komolyan gondolnád, hogy mérnöknek mész (nem tudom, hanyadikos vagy, én tizenegyedikes-tizenkettedikesnek nézlek, és ez alapján írom), normálisan odatennéd magadat, és gyakorolnál, mert ez az álmod, vagy mifene.

Amúgy ha koleszba mész, állást keresel, és többé-kevésbé megpróbálod eltartani magadat, sokkal kevésbé terheled a szüleidet anyagilag, mintha otthon maradnál. Ez is egy tök normális és járható út amúgy, ha tizeniksz év után nem rokkantak bele, most se fognak, de gondoltam, ezt azért még hozzáteszem.

2015. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gazdálkodás és menedzsment is matekközpontú?

Igazad van, olyan vagyok, ahogyan írtad. Azért is gondolkodom ezen, mert matekból 2-es osztálytársam megy mérnöknek, úgy, hogy ő próbál otthon tanulni, meg tanárhoz is jár..

2015. jan. 8. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogyan én tudom, a gazdálkodás és menedzsment annyira nem matekközpontú, inkább olyan, hogy van benne, az biztos, hogy sokkal jobb, mint egy mérnöki.

Ami meg az osztálytársadat illeti... Háát, én is humán tagozatos osztályba járok, mert anno azt hittem, magyar-töriből fogok emeltezni, és jogász leszek, vagy valami ilyesmi, és tettem a kémiára, de tizedik közepetáján rájöttem, hogy tulképp orvos akarok lenni, csak feladtam, mert az előző sulimban keresztbe szívattak a természettudományos tárgyakkal, és most nagyon hajtok a kémiával, pedig anno képen röhögtem volna azt a valakit, aki azt mondja, hogy abból akarok majd emeltezni menni (a biosz szerencsére más tészta, az szerintem jobban is megy). És amúgy tényleg meg is szerettem, és gyakorolok elég sokat.

Ezt csak azért írom, mert alapjáratban egy kicsit (nagyon :D) én is olyan vagyok, mint te, hogy szeretek a babérjaimon ülni, és azt hinni, hogy valamiből csak azért vagyok hülye, mert nem tanulok rá eleget, és szerintem ez egy tök normális diák hozzáállás, és ha jó jegyeid vannak mellé, még csak nem is különösebben káros, de azért tudom, milyen az, amikor nagyon akarsz valamit, és ha úgy tényleg istenigazából mérnök akarnál lenni, elképzelhetetlennek tartom, hogy ne ülnél le mellé, pláne, mert érzed is, hogy gyengébb vagy belőle.

De úgy összefoglalva: a gazdálkodás és menedzsment szerintemm korrektebbül hangzik, talán érdemesebb lenne azzal próbálkoznod.

2015. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és az első válaszoló voltam, csak lemaradt.
2015. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2015. jan. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!