Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségit tehetek...

Emelt érettségit tehetek közép nélkül?

Figyelt kérdés

Tehetek rögtön emelt érettségit közép nélkül?

Vagy először közepet kell és legközelebb csak egy évvel rá tehetem le a bizonyos tárgyból az emeltet?


2015. jan. 8. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben közép nélkül teszik az emeltet. Szóval tehetsz, igen.
2015. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A középiskolai tanárom mondta, hogycsak közép után lehet emeltet?!
2015. jan. 8. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

> „A középiskolai tanárom mondta, hogycsak közép után lehet emeltet?!”

Nem tudom, mondott ilyet? Lehet, hogy tévedett? Lehet, hogy félreértetted?


Amúgy egész biztos nem kell közép szintű érettségi egy adott tárgyból, hogy emeltet is tehess utána. Ha így lenne, akkor azok, akik emeltezni akarnak, miért nem kell megcsinálják a közép szintet 11. osztály végén, hogy utána 12.-ben megcsinálhassák az emeltet? Mert az ugye kellhet a továbbtanuláshoz. Vagy várjanak egy évet a továbbtanulással?

2015. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ez az:)

Ezért nem értettem a tanárnőt, de lehet félre értettük egymást.

Köszönöm a választ, most megnyugodtam :)

2015. jan. 8. 23:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azt akarta mondani, hogy ő nem ajánlja. Annak pedig szimpla oka van: Ha elszúrod az emeltet, csak emelt szinten próbálkozhatsz újra, nincs "bocs, mégis inkább közepeznék" :-)


(Legalábbis néhány éve még így volt, nem tudom 100%-ra most mi van)

2015. jan. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keveredésben vagy, ötös. Ez csak az előrehozottra vonatkozott, az meg már nincs is. Ha már van érettségi bizonyítványod, akkor olyan szinten ismételheted és annyiszor, ahányszor akarod, csak pénzért.

Szerintem a tanár csak azt akarta kifejezni, hogy először inkább a középpel próbálkozzál, mert az emelt sokkal nehezebb. Ekkorát nem tévedhet.

2015. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 16:13


Nálunk még (5 éve) ha a "rendes" (nem előrehozott) emelten buktál meg (erre gondoltam elszúrás alatt, de ez kétértelmű, elismerem), ugye ekkor nincs érettségi bizonyítvány, és csak emelten mehettél újra akár pótérettségin, akár következő évben. Legalábbis ez, az akkori hivatalom OM álláspont volt, levélben kértem ki, pont amiatt, mert kavarodás volt belőle mindenfelé.

2015. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!