Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, pályaválasztás előtt, de fogalmam sincs mihez kezdjek az életemben.

Biológia a választott tantárgyam.

Nagyon lámpalázas vagyok, utálok kiállni nagy tömeg elé, nem vagyok túl "társasági" ember sem. Először óvónő akartam lenni, de nem hiszem, hogy jó döntés lenne számomra. Az állatokat szeretem, gondoltam valami állatgondozóra, pl. állatkertben dolgozni (etetés,takarítás).... Nem igazán találtam iskolát.

Dolgozni nem tudok elmenni, vagyis nagyon kicsi esélyt látok arra, hogy sima érettségivel felvennének bárhova is.

11.-es év végi eredményeim : magyar 4, töri 4, biosz 4, angol 4, matek 2.

(De hozzá kell tennem, hogy töriből és angolból semmit sem tudok -illetve angolból még a szóbeli tételek mennek- Matematika az tényleg egy nagy 0. Szóval nem tudom, hogy fogok érettségizni) Számításaim szerint a 12. évvégi eredményeim is ilyenek lesznek, max. történelem lesz 3as.

Felvi.hu-t is nézegettem, de nem is találtam olyan iskolát ami nem önköltséges. És a pontszámítóval is 240pontom lenne...

(fent említett tanulmányi eredményekkel, és az érettségi eredményei Magyar:4,Angol:3,Töri:3,Matek:3,Biosz:4)

Van még valaki ilyen helyzetben, mint én? Ti hogyan tovább?


2015. jan. 9. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak gondjaim kötelező érettségi tantárgyakkal (magyar, töri leginkább), azonban én nagyon jó vagyok matekból (faktra járok, és így 4,8 a félévi átlagom). És angolból (most februárban teszek belőle felsőfokot).

Töri jelenleg 5-ös de az kb a csodával határos, most 2x feleltetne már 3-as sem vagyok kb.. :D, magyarból kb semmi.


Én ELTE Matek szakon gondolkozom, illetve angol-matekszakos osztatlan tanárin (vagy anglisztikán). Ha nagyon nem tudod hogy mit kéne csinálnod, csinálj előbb egy szakmát, amivel el tudsz helyezkedni, addig is van időd gondolkozni hogy mihez szeretnél kezdeni, illetve esetleg egyetem előtt/mellett tudsz dolgozni, ami nem hátrányos, főleg ha a pontok alapján nem vesznek fel támogatottra.


F/19

2015. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!