Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek milyen nyelvtanulási...

Kinek milyen nyelvtanulási módszer vált be?

Figyelt kérdés

Én itthon készülök a nyelvvizsgára és arra gondoltam,hogyha angol nyelvű filmeket nézek angol és magyar felirattal, akkor úgy könnyebb lesz. Sajnos nem igazán van nyelvérzékem, ezért sokat kell tanulnom.

Arra lennék kíváncsi,hogy milyen módszert ismertek, ami hatásos.


2010. febr. 6. 17:03
 1/3 anonim válasza:

filmnézéssel nem fogsz nyelvet tanulni, mert relatíve kevesebb szót jegyzel meg, mintha leülnél magolni, és emellett fárasztó 5-6x végignézni ugyanazt a filmet, hogy minden szót megérts belőle (emellett mindig gyogyós párbeszédek vannak benne, amiből nem lehet tanulni)


van egy jó módszer: olvasgass újságot, vagy online portálokat. Vegyél a könyvesboltban nyelvkönyveket, olyanokat, amikben beszédtémák vannak.


kiejtésben a tell me more segíthet, ha nincs angol anyanyelvű a közelben


(esetleg egy online játékot játszanál britekkel, fülhallgatóval, akkor tudnál is velük társalogni. Én németekkel csináltam ugyanezt, egy nap alatt 500 új szót tanultam meg helyesen kiejteni)

2010. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mentem az utcán, és beszéltem magamban az adott nyelven. Sokat olvastam a nyelvtankönyvet meg a szótárt. És ha rájöttem, hogy egy szót vagy szabályt nem tudok, akkor azonnal utánanéztem.
2010. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a feliratos film jó ötlet, én is úgy szoktam. Jobb,mint ülni és magolni. Így figyeled a kiejtést, egyre több mindent megértessz és még szórakoztató is, de csak akkor érdemes felirattal nézni, ha már nem vagy kezdő, mert ha semmit vagy csak keveset tudsz, akkor nem fogsz semmit sem érteni csak vmi halandzsát.

Én úgy szoktam, hogy minden nap leülök kicsit: keresek híreket, azokat fordítom, kiírom az ismeretlen szavakat. Hallgatok sok zenét, lefordítom a szövegét(ha nem túl nehéz), nyelvtant folyamatosan ismétlem. Tanárhoz nem tudok menni, mert sokba kerül, így lassabban is haladok a tanulással.

2010. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!