Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » LEGhatékonyabb nyelvtanulási...

LEGhatékonyabb nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés

Mondjuk vegyük elsőnek azt, hogy kiköltözök külföldre.

Erre jelenleg nincs lehetőségem, de majd szeretnék mindenképpen úgy egy év múlva Amerikába menni.

Mi lehet a második legjobb módszer amit itthon tudok igénybe venni?

A magántanár elég unalmas.

Valami speciális tanfolyamról nem tudtok ami tényleg hatékony??

Egy év alatt haladó szintre szeretnék eljutni.


2011. aug. 3. 16:18
 1/4 anonim válasza:
Szerintem az is hasznos ha angol filmeket nézel felirattal,majd felirat nélkül. Sokat segít egy idő után,rá áll a füled :)))
2011. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nagyon hasznos tud lenni, ha interneten leveleznél egy olyan személlyel akinek anyanyelve az a nyelv amit tanulni szeretnél, nekem ez sokat segített
2011. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyelvet leghatékonyabban akkor lehet megtanulni, ha nem magát a nyelvet tanulod, hanem vmit tanulsz az adott nyelven, tehát a nyelv nem a tanulás tárgya, csak a médiuma!!!

Kérdezz meg bárkit, aki angolul tanult bármilyen tantárgyat középiskolában (két-tannyelvűben, vagy külföldön), esetleg egyetemen hallgatott angolul bármit... Az igaz, hogy az elején az ember majd belegebed, de egy idő után belejön... ott nincs idő arra, hogy magyarul gondolkodj, fordíts és úgy jegyzetelj, kénytelen vagy angolul jegyzetelni (van aki az első félévben feladja, de aki marad, az később már jó eséllyel csinálja végig).

Ha lenne itthon bármilyen lehetőséged AKÁRMIT tanulni angol anyanyelvűtől (akár még főzőcske is lehet :D), biztos sokat profitálnál...

2011. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy filmeket nézz, könyveket olvass idegen nyelven elengedhetetlen bizonyos lexikális tudás. Ez leginkább szókincsből, és némi nyelvtanból épül fel. Hiába lehet kiváló módszer a nyelvtudás fejlesztésére a filmek nézése angol szinkronnal és magyar felirattal vagy épp angol felirattal, ha egy kukkot nem értesz, nem hallod ki a szavakat.


Az ilyen-olyan nagyon speciális, csilli-villi tanfolyamok jók lehetnek, sőt, egy nyelvet elkezdeni szerintem tanárral érdemes, de ne arra menj rá, hogy milyen speciális, hanem arra, hogy mennyire felkészült a tanár, illetve mennyire motivált a csoport amiben tanulni fogsz. Ez a lényeg. Ha megszerezted az alapokat, érdemes a saját pénztárcád kímélésének érdekében is egyedül folytatnod a tanulást, ahol már a filmek, és egy idő után a könyvek élvezhetővé válnak és szépen fejlődsz.

2011. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!