Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni, ha...

Hová menjek továbbtanulni, ha jogász szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még csak 15 éves vagyok, de úgy gondolom, hogy jó, ha már most elkezdem nézegetni az egyetemeket, mert nagyon kevés a választék. Mivel jogász szeretnék lenni az ELTE, a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem került szóba. Mi a véleményetek ezekről az egyetemekről? Milyen a követelmény? Milyen nehéz bekerülni?

Előre is köszi a válaszokat. :)


15/L.



2015. jan. 17. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ELTE jogi karát javasolnám. Nem feltétlenül a legjobb (bár bizonyos statisztikák szerint onnan kerülnek ki a legjobb hallgatók, valamint ott tanít a legtöbb tudományos fokozattal bíró oktató), viszont mindenképp a legelismertebb, és az egyetem neve van olyan fontos az elhelyezkedésben, mint az oktatás színvonala. Szóval elsősorban ELTE. (Nem vagyok jogászhallgató)
2015. jan. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is az ELTE felé húzódok inkább, csak az a baj, hogy a jogi karra egy félév 300ezer ft. és 10 féléves. Valamint még az is okoz egy kis fejtörést, hogy 500 pontból 460 minimum kell, hogy esélyes legyél. Kemény! ://
2015. jan. 18. 08:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat. A 460 pont az állami ösztöndíjas képzésre van, tehát ha ezt a ponthatárt megugrod (ami elismerem, nem egyszerű), akkor állami finanszírozásban tanulhatsz. Ugyanakkor, ha önköltséges képzésre mész (300 ezer félévenként), akkor a ponthatár már csak 370 körül mozog. Legalábbis most ennyi volt a ponthatár.


Az állami képzésre kb mindenhol egységes a felvételi ponthatár, az önköltségesre más helyen alacsonyabb, mint az ELTE-n, és 60-80 ezerrel olcsóbb is, de szerintem ha önköltségesre mész, akkor nem az a félévenkénti 80 ezer Ft többlet, vagy az a 370 pont fog gondot okozni :)

2015. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó! Ezt jó tudni! :)
2015. jan. 19. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Pázmány. Feltörekvő egyetem, sok ELTÉs tanár tanít ott. Sokkal barátságosabb és családiasabb.
2015. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy valamit érjen is a diploma, akkor az SZTE-t választod. A legnívósabb.
2015. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!