Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyek archeozoológus?

Hogyan legyek archeozoológus?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok. Áprilisban kell faktokat választani, melyik tantárgyakból èrdemes? Melyik egyetemen vanak ilyen képzések?

2015. jan. 18. 11:55
 1/1 anonim válasza:
100%

Ehhez tudnod kell, hogy az archeozoológus az ásatásokon előkerült csontleleteket vizsgálja - amiből egy nagyobb ásatáson több ládányi mennyiség is előkerül. A legeslegritkább esetben van olyan, hogy egész állatcsontváz kerül elő épségben (ált. temetkezéseknél), szóval általában a szemetesgödrök összeszórt csontjairól van szó. kb. azt kell eldöntenie az archeozoológusnak, hogy melyik csont(darab) milyen állatfajhoz tartozik, ezekből statisztikát csinál, stb. Szóval ha úgy gondoltad, hogy az archeozoológus dínókat, mamutokat és kardfogú tigriseket kutat, akkor ki kell ábrándítsalak. Disznó, marha, juh, kecske, ló, ritkán vadállatok csontjaival foglalkoznak. Egyáltalán nem lebeszélni akarlak, csak tisztázni akartam a dolgokat :)

Amúgy mindenképp biológiával indulj el, (és bár nem vagyok teljesen tisztában az archeozoológus képzéssel) úgy gondolom, hogy vmi biológusi végzettséget kell szerezni (de ott is több szakirány van). Bartosiewicz László, aki nemzetközi szinten is nagyon elismert kutatónak számít, agrármérnökit végzett.

2015. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!