Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Tudom, már egymillió kérdés van erről a témáról, de most én is bizonytalan vagyok. Kétségbe vagyok esve, nem tudom hova jelentkezzek, milyen szakra, és hogy milyen munkát válasszak.

Amit tudni kell:

-Szeretem a biológiát, kémiát, rajzot, és az angolt.

-A fizikát enyhén szólva utálom, érteni se értem.

-Emeléssel, súlyok mozgatásával való munkát nem szeretnék végezni, mert ugye gerincferdülésem van + lány vagyok.

-Olyan állásba gondolkodom, ahol jól fizetnek, és sok lehetőség van rá külföldön is.

-Budapesten vagy Miskolcon keresnék egyenlőre gimnáziumot. Tudtok mondani egyet-kettőt?

Eddig a cukrász, ügyvéd, rendezvényszervező, idegenvezető, orvos állásokon gondolkodtam de nagyon bizonytalan vagyok. Szerintetek ezek közül melyik keres a legjobban (külföldön) ?


2015. jan. 8. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó dolog, hogy az motivál, hogy mivel juthatsz majd felnőttként előre és mivel fogsz sokat keresni, DE ez nem út a boldogsághoz. Keresd meg az egyensúlyt az között, hogy mit szeretnél csinálni nap mint nap és hogy mi az ami meg is fizet.

Ha bizonytalankodó típus vagy ne légy orvos. Ott nap mint nap kell határozott döntéseket hozni amiknek a tétjei életek.

Mivel gimnáziumot keresel úgy hiszem 14év körüli vagy, igaz ? Szerintem fordíts időt magadra, ismerd meg önmagad és hidd el ki fog alakulni az az elhatározás, hogy te mire vagy hivatott. Hajrá! :)

2015. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Oké, ez olyan semmilyen tanács lesz, de szívből szól, és asszem, az a lényeg. Jó dolog kitalálni, hogy mi leszel, ha nagy leszel, de most még eszedbe ne jusson ezzel foglalkozni. Lesz négy (vagy öt) éved a gimnáziumban, amikor rengeteg mindent meg fogsz tudni magaddal kapcsolatban, esetleg terelgetnek ilyen-olyan irányba. Szemmel láthatólag még nincs is konkrét irányod, tök különböző szakmákat soroltál fel, ami amúgy normális is. Ez a kép még nagyon sokat fog alakulni.

Most még kár ezen enned magadat, inkább a gimnáziumot találd meg, ahol megkapod a szükséges segítséget ahhoz, hogy azt a szakmát válaszd majd sokára, ami a legjobban illik hozzád.

2015. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!