Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimibe vagy szakkozepiskolaba...

Gimibe vagy szakkozepiskolaba menjek?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldonteni! En kozgazdasagi szakkozepiskolara gondoltam. Mar harmat be is jeloltem (lehet meg rajta valtoztatni).

Az egyik tanarom mondta tobbszor is, (ma is),hogy nem jo a kozgazdasag. Azt mondta, hogy 10 eve tenyleg jo volt kozgazdasznak menni de mar nem, mivel egy jo egyetemet vegzett kozgazdasz sem tud elhelyezkedni. Inkabb gimnaziumot ajanlott. Itthon pedog inkabb a szakkozepiskolat mondjak, mivel elobb lennek egy gimnaziummal szemben, mert erettsegi itt is lenne + kozgazdasag. Szoval szerintetek melyik lenne a jobb dontes? Mellesleg jo tanulo vagyok. 4,5-os atlaggal. A kozpontim eredmenyet meg pontosan nem tudom de annyira nem lett jo. Budapest mellett lakom nem messze. 14/l



2015. jan. 22. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem sima szakközepes érettségim van (kereskedelmi). Nem maradtam érettségi után ötöd-hatodéven szakosodni mert untam.

Most egyetemre járok nyelvszakra, de most épp új munkahelyet keresek.

Sima adminisztrációra sokszor azért nem tudok jelentkezni, mert kérnek némi gazdasági vagy valamilyen pénzügyi ismeretet.


Ha tudod mit szeretnél csinálni az életben, és akarsz is felsőoktatásba menni belőle, akkor nem biztos hogy szükséges a szakközépiskola, de viszont ott már tanulnál alapozó tárgyakat még érettségi előtti években is, tehát egyetemen már annyiból előnyöd lenne az elején, hogy már ismerős a téma.

A gimi azoknak való akiknek fontos a presztízs és jónevű iskolákba akarnak menni, meg azoknak akik még nem tudják mit akarnak és akkor van plusz 4 évük eldönteni, hogy milyen felsőoktatásba jelentkezzenek.

2015. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jaj, még annyit hozzátennék, hogy bár nem tudom, milyen az anyagi helyzeted, de bármikor beüthet a csapás és nem lesz anyagi lehetőséged felsőoktatásba menni, munkába kell állnod, akkor jól jön majd a szakvégzettség a sima gimivel szemben.
2015. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!