Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol a legjobb a szociális...

Hol a legjobb a szociális munka szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám az lenne, hogy szociális munkásnak szeretnék tovább tanulni csak még azt nem tudom, hogy hol?

Kíváncsi lennék a válaszokra, hogy melyik iskolának a képzése a legjobb?

Ha ezt így nem lehet megállapítani egyértelműen, akkor a tapasztalaitokra is kíváncsi vagyok! :)


Előre köszönöm szépen a segítséget!


Üdv.:Martin


2015. jan. 23. 19:29
 1/4 Juju127 válasza:

Szia Martin!


Én most végeztem a Pázmányon szociálpedagógia szakon, ami kb. ugyanazt a végzettséget, illetve elhelyezkedési lehetőség palettát nyújtja, mint a szociális munka. Mi még Esztergomban kezdtük, de már Budapesten van az oktatás. Levelezőn havi egyszer négy napot -bár sok esetben csak három- kellett menni. Gyakorlati helyet nekünk kellett keresni, a suli ad valami jelképes összeget a gyakorlati tereptanárnak, ami ugyan motivációnak nem nagyon nevezhető az összeget figyelembe véve, de azért mégis több egy mosolynál, ami jelzem sokszor többet is érhet :) A tanári gárda az elmúlt egy évben teljesen új lett. (sztem jobb mint azelőtt) Az Apor V-ról sok jót hallottam de ott minden szombaton van suli, ami sztem elég megterhelő.ELTE- nagyon drága... A Pázmányon a szociálpolitika elég erős tantárgy a tanár habitusából is adódóan. Pszicho szigorlat -számomra érdekes és tanulható- de sokan szenvedtek tőle. Rengeteg beadandó volt a főiskolai évek alatt de szerettük. Sokszor a tanár annyira együttműködő volt, hogy a ZH helyett belement egy beadandó dogába. Amikor tizen akármennyi szóbeli és írásbeli vizsga van, akkor nagy könnyebbség, ha néhány tantárgyból elég "csak" beadandót készíteni.

A tanárok érthető módon (hiszen szociáis szakemberek) tolnak mindenkit akinek minden baja van azt is (pl. határidőn túl nem egy esetben elfogadták a dolgozatokat csak legyen meg..stb) Az első évben morzsolódtunk, de akik megmaradtak azok mind megszerezték az összes kreditet és most júniusban államvizsgázunk együtt.

Üdv:J

2015. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! :)

A mosollyal én is egyet értek.

Jól hangzik.

Sok sikert a vizsgához

Ha van még valakinek, élménye, véleménye, a sulikról szívesen várom :)

2015. jan. 27. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én idén végezem szocmunkásként a PTE-n. Csak ajánlani tudom. Kis létszámú csoport (20-40) fő, olyan, mint egy osztály, ha szerencsétek van, jó közösség jöhet össze. a tanári gárda a legjobb. Segítőkészek, és szakmailag nagyon erősek. Van, aki évekig volt külföldön professzor, másnak pedig rengeteg kutatási projektje van, amiben részt lehet venni. én nem bántam meg, hogy itt tanultam.

priviben írj, ha kérdésed van

2015. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Bár Pécs kicsit messze van nekem, de nem akadály igazázól. :)

Jól hangzik!

Köszönöm!

Még szívesen fogadom a véleményeket.

Üdv.:Martin

2015. febr. 19. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!