Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem ismerem az órát! Hogyan...

Nem ismerem az órát! Hogyan tanulhatnám meg?

Figyelt kérdés

Csak a digitálisat ismerem, ez annyira ciki. Bár néha a rendes analóg órán is megtudom mondani mennyi az idő. és most már eléggé zavar hogy nem tudom! Hogyan tanuljam meg az analóg órán hogy mennyi az idő? ne csesszetek le.Már próbálták nekem el magyarázni, de matekból fel voltam mentve és sokkal lassabban tanulok, sokszor értelmezni se tudom amit mondanak, vagyis pontosabban feldolgozni. Aki be akar szólni és rajtam akarná levezetni a felesleges feszültségét az számoljon el tízig ne engem szidjon. Nem tehetek róla hogy a matekot nem tudom egyik napról a másikra megtanulni!


20/F



#óra #matematika #nem ismerem az órát #mennyit mutat az óra
2015. jan. 26. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdekes kihívás ezt elmagyarázni. Szerintem először elég, ha az alapokat nézed meg: hol áll a nagy mutató? 3-as a negyed, 6-os a fél, 9-es a háromnegyed. Melyik számon áll a kismutató? Utána rakd össze, hogy pl. negyed 5 (nagymutató 3-on, kicsi az négyesen). Aztán rá lehet térni a bonyolultabbra, pl. 5 perccel múlt fél öt, akkor nagymutató a 7-esen, kicsi a négyesen, és így tovább. Valahogy így tudnám elmagyarázni, de nem tudom bocsi :(
2015. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van kis és nagymutató.

A kismutató mutatja az órát, a nagy a perceket.

Az órán 12 számot láthatsz, ugyanis 12x5 = 60. 60perc = 1 óra.

Így ha a kismutató 4-esen áll, a nagymutató, pedig 6-oson, akkor 4 óra 30 van.

Onnan tudhatod, hogy a 6-os a harminc, hogy beszorzod 5-tel.

Ha látod, hogy a 6-os után van egy rovátkával a mutató, akkor (6x5)+1=31.

2015. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!