ELTEcon mennyire nehéz? Mennyire nehéz a matek? BSC diplomával már ellehet helyezkedni? Akármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nehezebb, mint a többi "közgazdász végzettséget" biztosító képzés. Szerintem a matek vállalható nehézségű, mondjuk ha az emelt érettségire jól fel tudsz készülni, akkor jó eséllyel teljesíteni tudod. (jó, nem feltétlenül van közötte összefüggés)

BA diplomát ad, amivel el lehet helyezkedni, de kevesen szoktak, ajánlott egy jó mesterképzés.

( [link]


Érdemes megpróbálni, de nem annyira lazsálós egyetem.

2015. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most végeztem az első félévvel, én nehezebbre számítottam, mert matekból nem tartom magam túl jónak.

Viszonylag kevés tárgyunk van, de azokra szorgalmi időszakban is aktívan kell készülni, bár ez szerintem inkább pozitívum, a corvinusos ismerőseim is irigylik ezt, mert így a vizsgaidőszak sokkal könnyebb.

Első félévben kettő matekos tárgyunk volt, az egyik a Matematikai alapok, ezt nagy meglepetésemre eléggé megszerettem, nem túl nehéz tárgy, mindenki elég jól teljesített rajta. A másik az Analízis, ezt nagyon nehéznek éreztem órákon, de a számonkérés itt is meglepően korrekt volt. Ha emelt matekon 4-5-ös vagy (de inkább ötös), szerintem nem lehet gond az itteni matekkal.

Csak ajánlani tudom a szakot, nagyon megszerettem mind az ELTEcont, mind a közgazdaságtant.

Ezt a videót érdemes lehet megnézned:

https://www.youtube.com/watch?v=Nn3rxUcQBaw

2015. febr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!