Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi/főiskolai duális...

Egyetemi/főiskolai duális képzésben tanulható szakok listája?

Figyelt kérdés
Néztem már google-ban, de nem talaltam ilyet csak a KF GAMF-on. Van még máshol is,és ha igen, akk melyek ezek a szakok?

2015. jan. 27. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl ME MAK jármüipari öntész, de amúgy elég sok van
2015. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is hiányolom!
2015. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 onteszdualis válasza:

Üdv, Kérdező - Jó Szerencsét!

Természetesen indul a Miskolci Egyetemen is duális képzés. Ahogy az 1 HSZ-ben is írták ME MAK-on járműipari öntész duális képzés indul.

Én az Öntészeti Intézetben dolgozom, kutatok és benne vagyok abban a csapatban akik a duális képzéssel foglalkoznak.

Az alábbi linken keresztül részletes információhoz juthatsz a járműipari öntész duális képzésről: www.metont.uni-miskolc.hu/dualis

Az oldal további linkekhez és aloldalakhoz irányít, melyen keresztül részletesen olvashatsz arról milyen cégek tartoznak bele ebbe a képzésbe és azok hol találhatók Magyarországon.

Részletesen érdemes elolvashatni az oda feltett anyagokat, mert megéri.


A duális képzés lényege röviden:

Miután felvesznek a szakra és az adott céghez ahova szeretnél menni, először is elkezded egyetemi tanulmányaidat. 12-13 hetet töltesz a szorgalmi időszakban az egyetemen (elméleti ismeretek elsajátítása) majd az ősziben 8 héten és a tavaszi félévben 16 héten keresztül fogod elsajátítani a gyakorlati ismereteket az adott cégnél. A 7. félévben elkészíted a szakdolgozatodat.

Az egész képzés alatt havonta kapsz juttatást a cégtől. Miután befejezted a tanulmányaidat a cég felvesz téged dolgozni automatikusan. Ám nem vagy rákötelezve semmire, ha valamilyen oknál fogva még se ott akarsz dolgozni (családi problémák, egészségügyi okok stb.)


Szerintem ez egy remek lehetőség, nem csak azért mert pénzt kapsz havonta, hanem új szemléletmódot sajátítasz el az öntész elméleti és gyakorlati ismeretek mellett, továbbá biztos munkahelyed lesz a végzést követően. Emellett fontos az is, hogy az ország különböző területein vannak duális partner cégek BAZ megyében is. Mindenképpen olvasd el a honlapra feltett információkat.


De további linkek tudok adni, melyek a képzésről szólnak, mert a hírek között is ott vagyunk:

Szeptembertől duális képzés indul a Miskolci Egyetemen

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=INq0_T7sbaM

[link]

,,BIZTOS SIKERRE VAN ÍTÉLVE"

[link]

AZ ÖNTÉSZETI SZAKKÉPZÉSRE IS FÓKUSZÁL A MISKOLCI EGYETEM

[link]

Megtekinthető és letölthető a rendezvényről készített 12 fotó

[link]

[link]

[link]

[link]


ÚTTÖRŐ SZEREPET VÁLLAL A DUÁLIS KÉPZÉS BEVEZETÉSÉBEN A MISKOLCI EGYETEM

[link]

[link]

[link]

CÉGEK TÁMOGATJÁK A ME DUÁLIS JÁRMŰIPARI ÖNTÉSZETI KÉPZÉSÉT

[link]

[link]

[link]

DUÁLIS JÁRMŰIPARI ÖNTÉSZETI ANYAGMÉRNÖK KÉPZÉS

[link]

[link]

[link]

PREC-CAST ÖNTÖDEI KFT. IS TÁMOGATJA A MISKOLCI EGYETEM DUÁLIS JÁRMŰIPARI ÖNTÉSZETI KÉPZÉSÉT

[link]

HUSZONKÉT ÖNTÉSZET CSATLAKOZOTT A MISKOLCI DUÁLIS KÉPZÉSBE

[link]


Remélem tudtam segíteni ha érdekel ez a fajta terület ill. képzés bármikor, nyugodtan írj az onteszdualis@gmail.com címre.

2015. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!