Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Eötvösben hogyan zajlik...

Az Eötvösben hogyan zajlik egy szóbeli?

Figyelt kérdés

Természettudományira jelentkeznék a Budapesti Eötvös József Gimnáziumba.

Meg tudnátok írni hogyan zajlik egy szóbeli? Mind a két kiválasztott tantárgyból kell szóbelizni vagy kiválasztják az egyiket és arról beszélsz? Hogyan pontoznak? És a 200 pontból hány ponttal esélyes, hogy felvesznek?

Akármilyen információval közelebb lennék!



2015. jan. 27. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ide jelentkezem :)

Nem tudom én sem, hogy hogy zajlik egy szóbeli ott, csak hallottam dolgokat, de azt se sokat, úgyhogy a tapasztalatokra még kíváncsi lennék :)

Csak az egyik megjelöltből kell szóbelizni, de készülj mindkét tárgyból, mert tényleg bármelyiket kérhetik. De ezt megadják, ha behívtak szóbelire. Sajna nem tudom,hogyan pontoznak, az tuti, hogy 50 pont a max. A lényeg, hogy értelmesen kifejezd magad és ne sülj bele (ne akadozzon az, amit mondani akarsz)

180 ponttól kb. bent vagy az ideiglenes rangsor felvehető keretében, de olyan 165 körül még lehet esélyed bekerülni, ez attól függ, hanyadik vagy.

2015. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. jan. 28. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
A két megjelölt tantárgyból egyet kiválasztanak, és abból lesz a szóbeli. Nálam úgy volt, hogy el kellett olvasni egy szöveget és utána arról kérdezgettek. Ezen kívül rólad is fogtok beszélgetni. Itt első sorban nem a tantárgyi tudás számít, hanem az, hogy mennyire tudsz értelmesen beszélgetni, mennyire illesz az eotvosbe. A szóbeliség max. 50 pontot lehet kapni. Szerintem 170 ponttal már jó vagy, de 180 fölött már tuti. Ha kérdèsed van az eotvossel kapcsolatban írj nyugodtan! :)
2015. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Melyik két tárgyat jelölted meg?
2015. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!