Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Messzi egyetemet vagy közeli...

Messzi egyetemet vagy közeli főiskolát válasszak a továbbtanulásom során?

Figyelt kérdés

Amilyen szakra szeretnék menni, van belőle egyetem, illetve fősuli is. Viszont a közelemben csak 1 ilyen egyetem van, és oda sajnos sok pont kell. Viszont van még a közelemben főiskola is, ami ugyanazt a szakot kínálja.


Tisztában szeretnék lenni a dolgokkal, mert mindenki mást mond. Azt olvastam, hogy a fősuli is ugyanazt a diplomát adja, mint egy egyetem, max annyi, hogy egyetem, jobban hangzik. Bsc alapképzésről van szó, nem mesterről. Más meg azt mondja, hogy áááá főiskola, az egyetem az sokkal jobb meg több, azt közben szidja az egyetemet is. Ma már minden egyetem/fősuli azt mondja, hogy az én diplomámmal el lehet helyezkedni.


Én úgy olvastam, hogyha külföldre szeretnék menni, akkor ott is elfogadják, hogy én itt vagy ott végeztem, mivel Bsc, "bolognai rendszer".

Persze biztos van ahol másabb az oktatás, de ugyanazt a diplomát adja akkor is. És mondjuk nem feltétlenül azt az embert veszik fel, aki Oxfordot meg Harvardot végzett, mintsem aki egy főiskolán, nem? Én úgy gondolom, hogy ugyanannyit ér mindkét diploma, a motivációs levél, a plusz képességek, az interjú a döntő, nem pedig, hogy hol tanult, nem? Legalábbis külföldön.


Szeretnék egyetemre menni, ha lehetne, de azért fontos megmaradni a realitásnál és ismerni kell a képességeimet, hány pontot érhetek el érettségin.


Melyiket válasszam: Egy közeli főiskolát vagy egy messzi egyetemet?



2015. jan. 28. 01:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mérnökként sem teljesen mindegy, illetve az sem mindegy, hogy milyen mérnök vagy. Építészmérnökként a BME-sek is nehezen helyezkedek el már, a villamosokért meg kapkodnak. Persze régió függő is, hogy hol keres az ember állást.

Ez egy általánosítás, hogy nagyobb egyetem, nagyobb név, színvonalasabb képzés... Sajnos a munkáltatók is általánosítanak sokszor, én pl. sok olyan mérnöki álláshirdetést láttam, ahol megszabták, hogy BME-s diploma a kritérium. Ezen a szakon nem tudom mi a helyzet. Ha külföldre mész, akkor tök mindegy. :)

2015. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!