Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2015-ben ki készül az elte...

2015-ben ki készül az elte bggyk-ra?

Figyelt kérdés
350 vagy 391 a ponthatár? Mert sok helyen mást írnak. Aki esetleg már jártasabb ebben a felvételis dologban és akik az elte bggyk-ra járnak és vannak tapasztalatai és véleménye azt szívesen meghallgatnám küldjön üzenetet akár privátban is

2015. jan. 28. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ponthatár majd júliusban lesz meghirdetve. :)
2015. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt tudom csak hogy egy behatárolt pontszám csak van és én arra értettem :)
2015. jan. 28. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én oda készülök.

Központilag, ha jól tudom, a gyógypedagógia ponthatára nincs előre megszabva. Vagy igen? Belinkelnéd légyszi az oldalt, ahol láttad?

Ha tegyük fel 350 van meghirdetve, még ez nőhet akár 400-ra is. Például ha maximum 250 embert vesznek fel egy adott szakra és csökkenő sorrendbe állítva a jelentkezők pontjait a 250. embernek 400 pontja van, akkor annyi lesz a ponthatár.

2015. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Időközben megtaláltam és valóban 350 pont lett a minimum. [link]

De amint mondtam, ez a szám változhat: "a ponthatár – jellemzően a szakos kapacitás okán – a megadott pontszám-követelménytől eltérhet:" (a táblázat feletti sorban van)

Valamikor az egyik pénzügyi szaknál még arra is volt példa, hogy két ponttal csökkent.

2015. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! És ügye jól tudom hogy nem kell emelt szintű érettségi?(persze az csak előny ha van..)Azt hallottam hogy levelezőn sokkal nehezebb elvégezni erről esetleg tudsz/tudtok valamit?
2015. jan. 30. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudod, nem kell hozzá. Viszont nagyon jól jöhet az a plusz 50 pont.

Azt sajnos nem tudom, hogy ezen a szakon konkrétan milyen nehéz levelezősnek lenni. Azonban úgy általánosságban azt hallottam, hogy nekik sokkal nehezebb, mert ugyanazt kell tudniuk, mint egy nappalisnak és mivel sokkal kevesebb órájuk van, sokkal kevesebb a tanári magyarázat.

2015. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!