Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ifjusagsegito vagy szociális...

Ifjusagsegito vagy szociális munka?

Figyelt kérdés
Melyik szak elvégzésével lehet jobban elhelyezkedni? Melyik hasznosabb ?

2015. jan. 30. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Egyikkel sem.Nem is értem,miért akar mindenki szociális munkás lenni.Nem arról szó,mert ilyen alibi foglakozásokra mindig van kereslet,de ha fizetést szeretnél látni a hónap végén,akkor nagyon nem ajánlom, hogy ebben a szférában helyezkedj el.
2015. jan. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"alibi foglalkozás", mondd, te eszednél vagy?


Kedves kérdező, szerintem inkább szociális munka, azzal tulajdonképpen minden olyan munkakört betölthetsz, amit egy ifjúságsegítő végzettséggel is, viszont mellette még sok más helyre is elmehetsz dolgozni szakmán belül.

Nekem nagyon sok olyan évfolyamtársam volt az egyetemen, akik ifjúságsegítő végzettséggel a zsebükben jártak szocmunkára.

Amúgy hasznosnak mindkét végzettség hasznos, inkább úgy mondanám, hogy a szociális munka sokrétűbb, komplexebb. Rengeteg helyre kellhet egy jó segítő, például anyaotthonba, iskolába, idősek otthonába, hajléktalanellátásba, fogyatékkal élőkkel foglalkozó intézményekbe, kórházakba, szenvedélybetegekkel foglalkozó intézményekbe, civil szervezetekhez, stb.

Más kérdés, hogy jelenleg sajnos elég kevés iskola foglalkoztat szociális munkást, pedig gondolom, ha az ifjúságsegítés érdekel elsősorban, akkor főleg ilyen munkát szeretnél majd, de: 1. mire elvégzed az egyetemet, még hatvanszor megváltozhat ez a helyzet, 2. ha ezen a szakon végzel, mégy úgyis egy csomó minden kerülhet az érdeklődési körödbe, ezt magamon tapasztaltam. Én pl. úgy kezdtem az egyetemet, hogy elsősorban az addiktológia érdekelt, leginkább függőkkel szerettem volna foglalkozni. Mire gyakorlati helyet kellett választani három év után, már biztos voltam benne, hogy anyaotthonban fogom tölteni a gyakorlati félévemet, és azóta is ott dolgozom, és nagyon örülök, hogy itt kötöttem ki végül :)

2015. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Itt csak 2 év lenne az ifjúságsegítő:

[link]


Szted ?

2015. jan. 31. 10:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok.
2015. febr. 1. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!