Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gépészmérnöki karra muszáj...

A gépészmérnöki karra muszáj a "gépekkel kapcsolatos beütés"?

Figyelt kérdés
Reálos beállítottságú vagyok, és nem tudom hová menjek továbbtanulni. A BME gépészmérnöki karán gondolkozok, és az a kérdésem, hogy mennyire kell hozzá egy fajta "őrület" a gépek iránt. Tudtok segíteni? Szerintetek élvezném?

2015. jan. 31. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért akarsz gépészmérnök lenni, ha nem érdekelnek a gépek?
2015. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem nem érdekelnek, csak soha sem voltam mániákusan oda értük. Azért érdeklődöm, mert nem tudom konkrétan, hogy hol tanuljak tovább...
2015. jan. 31. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam. Fizikát szerettem, nagyon király fizika tanárom volt gimnáziumban.

Mivel fizikusnak nem akartam menni, mentem gépészmérnöknek.

Nekem nincs semmilyen őrületem a gépek iránt. Nem a gépekről fognak szólni a tanulmányaid, hanem hogy mekkora feszültséget bír mondjuk ki egy csapágy vagy egy tengelykapcsoló. Tanulmányaid nagy része fizikával kapcsolatos lesz, és innen nézve semmilyen gépekkel kapcsolatos beütés nem kell. Tetszeni is fog.

Vannak évfolyamtársaim, akik órákat tudnak beszélgetni az autókról meg motorokról. Engem teljesen hidegen hagynak az autók meg a motorok.

Ha a fizikát érdekesnek találod, akkor menj nyugodtan gépésznek.

2015. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De ha dolgozni fogsz mégiscsak gépekkel fogsz dolgozni :D
2015. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mégegyszer: Nem utálom a gépeket, csak nincs ilyen mániám, ezért hezitáltam, hogy jó döntés-e a gépészmérnöki kar. De köszi a válaszokat :))
2015. jan. 31. 14:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem sincs semmilyen gépfétisem, mégis szeretem a gépészmérnökit, nem bántam meg.
2015. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És mit tetszik benne a legjobban? :D
2015. febr. 1. 11:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem személy szerint az, mikor valamilyen gépelemet, gépet meg kell tervezni, kitalálni, hogy mûködjön, mi kell bele, hova, hogyan nézzen ki, aztán 3D-ben lemodellezni és mûszaki rajzot/dokumentációt készíteni róla. Nagyon jó érzés látni, ahogy alakot ölt valami, amit te terveztél (ha esetleg még egy prototípust vagy végleges teréket le is gyártanak belôle, az meg pláne).
2015. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tanítás szempontjából az ehhez szükséges háttértudást jól leadják, tehát nem kell feltétlen külön segítség/különtanár?

Köszi a segítséget :)) Szerintem a gépészt fogom választani.

2015. febr. 1. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy leadják. Gépészkaron amit számon kérnek, azt azért le is adják előtte többnyire. Persze előfordul, hogy valamit nem, vagy nem úgy, ahogy kéne, de nem jellemző (és akkor legfeljebb nem leszel abból az adott dologból 5-ös..). Olyan nincs, hogy átmenni se lehet egy tárgyból azért, mert nem adták le hozzá a szükséges dolgokat. Lehet, hogy más karon (pl villanyon) ez előfordul, de a gépészen nem.
2015. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!