Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi-pontrendszer,...

Érettségi-pontrendszer, illetve a BME gépészmérnöki szak? (lent)

Figyelt kérdés
A két kérdésem az lenne, hogy az érettségi pontrendszerről mit tudtok (bónuszpontok, maximum, felvételi...)? A másik meg az lenne ha valaki gépészmérnökire jár tudna mesélni róla egy kicsit (felvételi pontszám, tanulás, egyetemi élet, TDK...)?

2015. febr. 1. 21:58
 1/9 anonim válasza:
A pont számítás úgy van hogy összesen 500 pontot tudsz elérni 400 tanulmányi eredményekből 100 többlet pontokból. Ez a 400 pont két felé tagolódik 200-200. Két pontszámítási módszer van erre a 400 pontra az egyik az hogy a két fő tantárgyad százalékát megduplázod így ha pl gépészmérnökire mész, akkor kötelező a matek és fizika vagy informatika vagy előkészítő tantárgyak. A második úgy tevődik össze hogy 400 pontból 100 pontot kapsz a két utolsó évi tanulmányi átlagodra 100 pontot kapsz az érettségi átlagodra 200 pontot kapsz a két fő tantárgyad százalékára. A BME gépészmérnöki szakon tavaly 392 pont volt a ponthatár.
2015. febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

En elsoeves gepesz hallgato vagyok a BME-n! Eloszor is biztos sokat hallottad mar hogy: " konnyu bekerulni de nehez bentmaradni" na ez abszolut igaz. A fizika es matek alapoknak nagyon meg kell lennie ahhoz hogy ne kelljen mar az elso felev utan pakolnod. A kovetelmenyrendszer magas de ha vegigcsinalod versenykepes diplomat kapsz! Nekem nem sok szabadidom volt a szorgalmi idoszakban, mondhatni semmi. :D

Viszont nagyon erdekes dolgokat tanitanak es mindegyik oktato nagyon ert ahhoz amit oktat. Egy szinvonalas egyetem es bar sokszor nagyon nehez de erdemes csinalni! Ha barmi kerdesed van szivesen valaszolok ha irsz! :)

2015. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkét választ!!! :)

Az a kérdésem lenne, hogy miből érdemes érettségizni, emeltezni. mert ugye a matek-fizika páros faktok szempontjából alap, de úgy tudom, hogy nem kötelező az emelt érettségi az egyetemhez, szóval lehet hogy angolból jobban megéri emeltezni mert az nem olyan nehéz. Te miből érettségiznél (-tél), mit tanácsolsz mire koncentráljak, melyik részére, mennyire? stb. Előre is köszi, és bocs a hosszúságért. (Egy 10.-es fiú válasza)

2015. febr. 5. 15:31
 4/9 A kérdező kommentje:
És még az egyetemről beszélnél úgy általában légyszi? Meg nekem az a 392 felvételi pont kicsit soknak tűnik szóval a "bekerülni könnyű" részét nem értem.
2015. febr. 5. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
És mi értelme lenne angolból emeltet raknod? Nem jár érte több pont. A gépészmérnökin nem is felvételi tárgy...
2015. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó mindegy, de úgy tudom, hogy nem kötelező az emelt érettségi (matekból, fizikából) az egyetemre és az angol könnyebb. Köszi amúgy :)
2015. febr. 6. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Matek emelt, fizika közép


Ez szerintem jó párosítás, az angol emeltet meg hagyjad, semmi értelme.

2015. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Okés de ha két tárgyból emeltezek az +100 pont szóval nem tudom, és a fizika emelt nem könnyebb?
2015. febr. 7. 01:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ezt rosszul tudod. Egy emelt szintű érettségiért +50 többletpontot kapsz, de csak akkor, ha felvételi tárgyad is egyben. Mivel az angol nem lenne felvételi tárgyad, ha gépészmérnökire mennél, azért nem kapnál semennyi többletpontot. Csak a matek emelt - fizika emelt párossal kaphatsz +100 pontot.


Amúgy érdemes kipróbálnod a felvi.hu-n a pontszámító kalkulátort: [link]

2015. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!