Minek tanuljak szerintetek?

Figyelt kérdés
kersekedelm és mmarketinget főiskolán, ? Vagy programozó okjt amivel nem nagyon lehet manapság elhelyezkedni, bár nem tudom.. Vagy hegesztőt okj tanfolyamot végezzek el? Magyarországon akarok tanlni és dologozni is, hegesztővel ha Magyarországon meglehet keresni 250-350 ezret akkor azt választom mindenképp. De nem tudom hogy el lehet egyáltalán helyezkedni vele. Azt tudom a kereskedelem-marketing- üzletvezető műszaki eladó is lehetek, pl. obiba vagy media marktba , 200 ezer 250 ezer környékén.
2015. febr. 2. 17:26
 1/4 anonim válasza:
Manapság a legtöbben a marketinget s a hasonló szakokat választják. A programozó nem rossz, azzal majd jó munkahelyet is találhatsz, viszont helyetted a hegesztő tanfolyamot választanám. Főleg külföldön nagyon keresett, egy olyan szakma, ami jól meg van fizetve. Viszont ezen te kell gondolkozz, melyiket válalnád szivesebben, melyik áll közelebb hozzád :D
2015. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kereskedelem és marketing annyira túltelített, hogy ott már nem kapsz munkát, tapasztaltam. Programozást se válasz, hacsak nem tudsz az álmodból felriasztva az éjszaka közepén megírni egy bonyolult programot. Sajnos ez a szakma is túltelített.

Én mindenképpen a hegesztést választanám és mondom ezt úgy, hogy 32 éves nő vagyok. Ha belegondolsz szakmunkásokra nagyobb szükség van Mo-on, mint észmunkásokra. Valamint lehet, hogy nehezebb szaka, de sokkal többet ér. Valamint hobbinak is nagyon jó, ha van lehetőséged akár házi munkának is kiváló, mert az egyedi, hegesztett kovácsdolgok nagyon keresettek manapság. Szóval, ha hegesztőnek tanulsz egy életre lehet munkád, ha szered még a hobbid is lehet. Én személy szerint nagyon szívesen megtanulnék még ma is szívesen, de iskolára nincs jelenleg pénzem, az édesapám meg nem hajlandó megtanítani, mert "nem nekem való", pedig ő tényleg mestere a szakmának.

Szóval ne csak azt nézd, hogy mennyit lehet vele keresni, hanem azt, hogy melyiknek tudod nagyobb hasznát venni a jövőben. Amúgy nagyon kevés hely van ahol megadják a bruttó 200 feletti fizetést. Ahhoz nagyon nagy mázli kell.

2015. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy többet ére.. Mégis az van hogy hegesztő magyarországon külföldről ne beszéljünk most, Magyarországon a hegesztő keres mondjuk 150 ezret, meg egy vállalkozó üzletvezető stb. 500-600 ezret. Meg a diplomások és többet keresnek. Hiány van szakmunkából pont azért szeretnék én is kitanulni ilyesmit, de legalább meglenne rendesen fieztve 300-400- ezer forint fizetéssel, Mert 300 alatt bárki bármit mond, nincs jó megélhetése az embernek én szerintem.
2015. febr. 2. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérlek szállj le a földre, mielőtt nagyon nagyot zuhannál!


Azok a munkák amik olyan jól fizetnek mind a haverok haverjainak a rokonainak vannak fenntartva. Ha nincs egy befolyásos ismerősöd egy jó helyen akkor esélyed nincs arra, hogy felvegyenek. Nekem van mindkettő szakmám, kereskedelmi és marketing, sőt még több is, valamint programozói is (bár ez az utolsó már feledésben van, mert nem nagyon érdekel) 32 éves vagyok és diplomás egy ilyen észszakmából, mégis 4-5 éve munkanélküli vagyok. Ha néha meg is szakad egy eladói(pedig ezt mindennél jobban utálom) munkával már összeteszem a kezem.


Ne a tv-ben látott statisztikai adatok szerint akarj megélni, mert azok csak népámítások. Egy átlag ember örülhet, ha nettóban keres 110-et és akkor még sokat mondok, főleg, ha mindezt heti 5 nap és napi 8 óra munkával éri el.

Nagyon szép mese amikor azt mondja az állam, hogy most 800-1000 munkahelyet hoztak létre, de belegondoltál már, hogy az milyen munka? Nemrég nem messzi tőlünk nyílt egy samsung gyár, engem is hívtak amolyan munkaerő szerző előadásra. Kínai stílusban steril ruhában összeszerelő üzembe kerestek munkást minimálbéré, napi 12 órába. 8 általánossal, ha érettségid van akkor mehetsz irodába dolgozni hétfőtől szombatig szintén 12 órában kicsivel többé mint a minimálbér. (Bár el sem tudom képzelni, hogy mit lehet papírozni 12 órában, miért nem elég a 8?) Nah, az a sok 100 új munkahely ez. Én személy szerint képtelen vagyok a droid munkára, szóval marad a semmi és az utcasöprés segélyért, mert hiába van az észszakmából majd 10 okj-s bizonyítványom, nem kellek senkinek, mert nincs rokonom sehol ahová felvennének.


Azt tanácsolom, hogy most válaszd a hegesztést. Ha elvégezted az iskolát utána még rengeteg időd lesz újabb szakmát kitanulni. De ha van egy jó köztük akkor máris nagyobb eséllyel tudsz tovább vagyis feljebb lépni, ha nem akarsz hegesztő maradni.

2015. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!