Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a biológia....

Nagyon érdekel a biológia. Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

A biológia érdekel és jó is vagyok benne (dobogós helyeken végeztem pár országos versenyen), kémiából is ötös vagyok, de nem épp a kedvencem, a fizikát meg nagyon nem szeretem.

Biológus, állatorvos, vagy esetleg valami más?

Fontos lenne, hogy a jövőben el tudjak majd helyezkedni jó fizetéssel, és az egyetemen a tananyag jelentős része legyen biológia.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 31. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben egyértelműen a biológiát ajánlom neked! Az alapszak folyamán nagyon jól el tudsz mélyedni majd benne, persze e mellett is vannak alapozó tárgyak, értsd fizika,kémia, matek - amik nem egyszerűek, de azért megcsinálhatóak. Az elhelyezkedésről pedig annyit, hogy manapság a természettudományos szakmák hiányszakmának minősülnek és azért munkahely is akad, azonban a fizetés nem túl bizalomgerjesztő, a friss diplomások fizetése olyan 122.000 körül mozog nettóban. (Sajnos a kormány nem fordít elég pénzt a K+F ágazatokra - pedig be kéne látniuk, hogy ez a jövő kulcsa). Ez persze később változhat, ahogyan majd feljebb csúszol a tudományos ranglétrán. Néha egyébként kezdem azt hinni, hogy azok a személyek, akik nem kimondottan valami gyakorlati munkát végeznek hanem valami szellemi tevékenységet, tehát például nem mérnök, hanem fizikus és ilyen a bölcsész szakok nagy része pl. nem jogász hanem mondjuk a költészetből akar megélni... egyszerűen sosem fog kapni olyan társadalmi és anyagi megbecsülést kapni mint azok akik, akik ezeket a "gyakorlati" szakmákat űzik. Holott jobban megérdemelnék mint bárki más!!! Ettől függetlenül úgy érzem, hogy ha érdekel a tudomány és tényleg ezzel akarsz foglalkozni, akkor vágj bele! Azon egyszerű oknál fogva, hogy ha érdekel - szívesebben csinálod, tehát jobb is leszel belőle és ha jó vagy akkor nagyon jól tudsz majd érvényesülni és ha jól tudsz érvényesülni akkor a fizetésed is magasabb lesz!!

Ha esetleg lenne kedved beszélgetni ezekről a dolgokról írj egy privát üzenetet! Én is pályaválasztás előtt állok, szintén biológia alapszakra készülök és néha meg tudnék őrülni akkor amikor mások azt hajtogatják, hogy ha ezek a tárgyak érdekelnek miért nem mész orvosira azzal még el is lehet helyezkedni .... Azért mert nem az érdekel én kutatással szeretnék foglalkozni és nagyon bízom benne, hogy fogok találni valami olyan munkát ahol a saját kreativitásomra hagyatkozva kutathatok, tehát nem napszámosként ülök majd valami kutatóintézetben... Szóval nem egyszerű ez az egész, de remélem minden rendben lesz. Esetleg írhatnál kedves kérdező te is valami biztató dolgot mert néha már kezdem elveszíteni a magamba és ebbe a kutatós dologba vetett bizalmamat!

2015. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%
Én a gyógyszerészt ajánlanám. Sokkal nagyobb tudásra teszel szert, mindent tudni fogsz, amit egy biológus (az állatokhoz, növényekhez, ökológiához nem fogsz érteni), és még többet is. Sokkal szélesebb körben mozoghatsz, ha éppen munkát keresel, fizetés mindenképp magasabb. Ezt úgy mondom, hogy biológia Bsc-re járok, és már most látom, hogy nem ér semmit, mivel semmit az égvilágon nem tanulunk meg normális szinten, a gyakorlatok el vannak sumákolva. Egyszóval én nem ajánlom a biológia bsc-t, menj gyógyszerésznek. Persze nehezebb is, szóval ezt mérlegeld előtte.
2015. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!