Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulók! Mik a tapasztala...

Magántanulók! Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

1.Miért lettél magántanuló?

2.Szerinted mik az előnyei és hátrányai?

3.Hogyan osztod be az évedet,milyenek a vizsgák?

Osztályt vagy kort is írj!:)

Köszönöm!



2015. febr. 4. 16:01
 1/3 anonim válasza:
93%

1. Sport miatt lettem magantanulo

2. Hatranyok: egyedul kell tanulni vagy magantanar de az draga. Hat a vizsgak elegge stresszesek, de azert megszokhatoak(nekem ez a 3. evem magantanulokent).

Elonyok: tobbi idod van. Nem kell felesleges orakon is bent ulni. Megtanulsz tanulni( lehet ez hulyen hangzik, de az iskolaban mindenre megtanitanak csak arra nem, hogy ha egyetemre jarsz hogyan kezdj hozza egy baromi nagy anyag megtanulasahoz)

3. A vizsgak felevente vannak az elso januar elso vagy masodik hete altalaban a masodik meg junius elso hete. En ugy szoktam, hogy megbeszelem az adott tantargy tanaraval, hogy en most szeretnek viszgazni oktoberben a tantargyabol es levizsgazok. Ez azert jo mert nem az van, hogy januarban egy egesz hetig vizsgazol 10 tantargybol hanem elosztod a tobbi honapra oket. Persze vannak paraszt tanarok akik nem engedik, de nalunk a tobbseg jo fej. Ja es egy tantargyra kb 2 hetet tanulok egyedul vagy a szuleim segitsegevel. Kiveve azokat a tantargyakat tanulom sokat amibol majd emelteznem, hogy felvegyenek az egyetemre arra normalisan tanulok. Es nyelvekbol magantanarhoz jarok mert azt egyedul nem lehet szerintem megtanulni.

17 vagyok es 10.-es de olyan nyelvielokeszitos ami 5 osztalyos es ketszer kell jarnod a 9.-et. :D

Ha van meg kerdes irj csak es bocsi az ekezetekert.

2015. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm!Én pedig angol kéttanos vagyok(szintén 5 év),ráadásul a matekot,a föcit,a törit és a civilizációt angolul tanulom:D Viszont mivel állandóan megy a család, de a szülővárosomban lakunk hivatalosan és ott a gimi is, ezért lenne indokolt a magántanulói státusz, csak kéttanosan ez nehezített pálya.Most vagyok "igazi" 9.-es:D
2015. febr. 7. 16:27
 3/3 anonim válasza:
100%

1. Azért lettem magántanuló, mert a szüleim kiköltöztek külföldre a jobb megélhetés reményében. Nekem egyről a kettőre kijött egy szép kis pánikbetegségem. Azelőtt imádtam utazni, buszozni, végül annyira féltem, hogy inkább fel sem ültem a buszra, az autóról ne is beszéljünk. Jártam pszichológushoz, és, mint kiderült, a szüleim hiányából adódott ez a lelki probléma.

Ezért aztán a karácsonyt kint töltöttem a szüleimmel, és mire indulni kellett volna, rám tört az addig múlónak vélhető roham. Szomorú voltam, kétségbe estem, nem akartam hazamenni.

Anyukám felhívta az ofőmet, aki kissé meglepődött, de végül megértette a helyzetemet. Másnap már intézkedtünk is, az igazgatónak e-mailben küldtünk egy scannelt kérvényt, és attól a pillanattól fogva én magántanuló lettem. Egy-két hét után küldtek egy levelet az otthoni lakcímemre, hogy magántanulói kérvényemet elfogadták, és ennyi.

2. Az előnyök a következők: Nem kell korán kelnem, nem kell egész nap ülnöm, a stresszelő hangzavart hallgatnom, nincsenek okoskodó osztálytársak, magam osztom be az időmet.

Hátrányai, nos... a matekkal gondban vagyok, tanár nélkül elég nehézkes, és persze minden más tantárgy, de nem vészes.

3. Minden nap tanulok, van amikor sokat, van amikor csak egy órácskát. Január óta vagyok magántanuló, úgyhogy vizsgázni még nem voltam, remélem nem lesz nehéz, de végül is csak azt kérdezhetik, amit tudnom kell. :)

17 éves múltam, 11.-es vagyok.

2015. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!