Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Szerintetek a jog, az...

SOS! Szerintetek a jog, az anglisztika vagy a kommunikáció- és médiatudomány ad biztosabb egzisztenciát?

Figyelt kérdés

Ezeken a szakokon gondolkozom:

- jog (esetleg igazságügyi igazgatás)

- nemzetközi tanulmányok

- anglisztika

- kommunikáció és médiatudomány



Olyat kérlek ne írjatok, hogy mindegyik kamu szak. Sajnos a matek EGYÁLTALÁN nem megy, viszont jó a fellépésem, szeretek tanulni, nagyon jól mennek a nyelvek (2 már van felsőfokon, most tanulom a harmadikat) és a történelmet is nagyon szeretem. Rettentően érdekel a média világa, de sok rosszat hallok erről a szakról, így nem vagyok biztos magamban.


Tudnátok írni pár szót ezekről a szakokról? Pl. a nemzetközi tanulmányok mit takar? Anglisztikával mit lehet kezdeni? Ilyenek :)


Előre is köszi!



2015. febr. 5. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Aminek van értelme, az a jog, a másik három büfészak (és nem azért, mert nem ér semmit, hanem azért, mert annyi van belőlük, mint égen a csillag, és ennyire semmi szükség, hacsak valaki nem nagyon-nagyon kiemelkedően tehetséges, más különben nem fog tudni érvényesülni). Talán még az anglisztikával lehet valamit kezdeni, abból lehet szakosodni műfordítónak vagy tolmácsnak. A másik kettőhöz pedig kiemelt befolyásra van szükség (tehát sok embert kell ismerned hozzá, de még akkor sem garantált semmi).
2015. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jog a legbiztonságosabb választás közül, és az megfelel a képességeidnek/érdeklődési körödnek a leírtak alapján, és ott ki tudod aknázni, hogy szeretsz, és gondolom tudsz is sokat tanulni.

Én amúgy anglisztikára járok, szóval nem azért mondom, mert a joggal van valami kapcsolatom. Ha azzal kapcsolatban kérdeznél, írhatsz privit. :)

Kommunikációról és nemzetközi tanulmányokról is van ismerősöm, nincsenek megelégedve, rájöttek, hogy nem ad semmit a szak, vagy esetleg második diplomának lenne csak jó.

2015. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a jog a legjobb választás. Nyelvekkel párosítva meg főleg!
2015. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján amit leírtál magadról (nyelvek, fellépés, jól tudsz tanulni + töri) egyértelműen a jogot ajánlom.

A fellépés kell ebben a szakmában, a nyelvtudás hatványozottan és jobb is az elhelyezkedési lehetőség, ha a megfelelő nyelveken beszélsz, a töri valamennyire kell első évben, a többit nem tudom mert még csak első éves vagyok.:D És ami a legfontosabb: a seggelés.

Szóval ha érdekel, vágj bele mindenképp mert a másik kettő nem egy biztos megélhetési forrás. Jogi diplomával a kezedben meg bármi lehetsz, ha végül nem jogásznak mész, akkor is jó dolgod lesz és tuti helyed. :) Én is anno nem tudtam dönteni, nekem is a kommunikáció volt alternatíva és kis ideig a nyelvtanulás, de nem mozgatott meg annyira, hogy abban akarjak elhelyezkedni vagy azt tanulni. A jog még ösztönző erőnek is jó, szóval hajrá :)

Ja, a nemzetközi tanulmányokról csak annyit hallottam, hogy eléggé alibi szak.

2015. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!