Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz egy egyetemet elvégezni?...

Nehéz egy egyetemet elvégezni? Gépészmérnöki.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és jelenleg óbudán egy pneumatikai dolgokat gyártó cégnél dolgozom ( talán a budapestieknek ismerős lehet,nem írom ki a nevét)

Munka közben mindig figyeltem az irodásokat, ahhoz képest,hogy komoly munkájuk van egész nap tök lazák. Az én stílusomhoz isközelebb állna az irodai munka. Így döntöttem el vagy inkább gondolkodom csak ezen.

BME msc szakon kellene elvégezni valamit,legalábbisilyesmi végzettséggel rendelkeznek..mennyire nehéz egy ilxet elvégezni? Hány év? Kötelező bejárni az órákra? Nem szeretném a munkát felfüggeszteni.. Milyen iskolai " előélet" kell az egyetemhez? Fiatal vagyok még és talán itt a lehetőség a feljebb lépésre.. Viszont félek,hogy nekem ez nem menne,túl erős lenne nekem egy egyetem.,de szeretnék feljebb lépni,talán a cégnél sikerülne is akkor át irodásíttatnom magam,mert már ismernek és nem vad idegenként mennék oda .



#MSc #pneumatika #Egyetem bme
2015. febr. 7. 00:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"De az még gyengének számít és a 400+ pont az olyan 5 ös szint jól gondolom?"


A 400+ az több mint az 5-ös. Tételezzük fel, hogy te írsz pl matek és fizika hibátlan érettségit és max pontot kapsz rá. Az is még csak 400. Ugyanis érettségiből (márha duplázással számolsz), vagyis a tanulmányaid eredményéből (ha nem duplázás akkor 11,12. osztály eredménye+ az összes érettségi) tudsz 400-at elérni.


ÉS a maradék 100-at pedig mint mondtam, emelt érettségi, nyelvvizsga, okj, stb... Mondjuk a nyelvvizsga úgyis kell a diplomáéhoz, mert anélkül nem lehet megkapni.

2015. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

De amúgy bocsi, de én nem az érettségin aggódnék. Bekerülni még egyszerű. Bent maradni a marha nehéz.


Most nem azért, de az érettségin nem értem sokan mit rettegnek. AZ könnyű. De tényleg. Egy vizsgaidőszak ezerszer nehezebb, mint az egész érettségi.

Én infón tanulok. AZ érettségire kb 1 hetet tanultam. 4,2 lett az átlagom. AZ első félévben volt olyan tárgyam amire a vizsgára annyit kellet tanulnom mint az egész érettségire és csak 2-es lett. ÉS sztem a gépészmérnöki még nehezebb. Tehát nem az érettségi a nehéz.

2015. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Idén, szeptembertől már úgysem tudnám elkezdeni az egyetemet. Az érettségi 1-2 év ( hol mennyi láttam ahol 1 év) addigbiztos a pontokat is emelik. De én nem az érettségi miatt aggódom, mert az egyetemi dolgokhoz képest az jelentéktelen semmi. Bár szerintem érettséginél is sok felesleges dolgot kérnek,amit az életben aztán nem igen használ az ember,de ez más dolog most!


Az meg teljes képtelenség,hogy matekből hibátlan érettségit írjak.. Az iskolai éveim alatt 3-asnál jobbat nem írtam..fizika hasonló területeken mozog.. Az informatika az jól ment!

1 hibátlan érettségi 200 pont?

Úgy gondolom a 11. 12. Osztály nem lesz elég meggyőző az egyetemre..vagy csak én gondolom most így..

Egyetemnél akkormég tanulatok nyelvet,mert nyelvizsga nincs.

Ilyenkor derül ki,hogy idáig elrontottam mindent..

A szakmáma nem tudtam elhelyezkedni,mert 3-5 év gyakorlat kelett volna.. Az okjsoknál ugyan ez..

És akkor ígylett a pneumatika aminek semmi köze amit tanultam. Bár 14 évesen szerintem az ember nem tudja még igazán eldönteni,hogy mit akar majd..legalább is én biztos,hogy ebben a helyzetben voltam s az iskolai eredményeim sem tökéletesek,hogy nyugodtan menjek egyetemre,viszont jó kenne mérnókként vagy tervezőként dolgozni a cégnél.


Szóval röviden én úgy érzem,hogy talán nem tudnám a kellő pontot megszerezni még ha minden bizonyítványt át is néznek,amiből pontot lehetne kiszedni.. Az lenne a legegyszerűbb,ha oda últetnéej géphez meg mutatnák,hogy mit kell csinálni és így megtanulni.

Jó ennél a cégnél spdolgozni,nem szetetném otthagyni évek múltán feljebb lehetne lépni,de talán nem ilyen területekre,főeg nem ilyen végzettség nélkül..

2015. febr. 7. 16:25
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökképzés terén nem csak a BME létezik. Minden más egyetem gépészmérnöki szakán a ponthatár a minimum pont körül mozog, tehát most 280, jövőre 300. Tény, hogy kell nyelvvizsga a diplomához, de ennek később van nagyobb jelentősége, mert mérnökként elhelyezkedni nyelvtudás nélkül kb esélytelen még ott is, ahol Te dolgozol, hiába ismernek már. A kérdés inkább az, hogy ha nem áll hozzád közel a matek és a fizika, akkor miért mérnökként szeretnél elhelyezkedni?

Ez a dolog mind-mind fejben dől el, és ahogy olvasom az írásaidat, már kb le is mondtál róla. Ne haragudj, de ha már most feladod, akkor ne is menj mérnöknek, mert ez egy életen át tartó kihívás! Ha fejben rendbe teszed a dolgokat, és nekiállsz, előveszed a tankönyveidet és gyakorolsz, mert elhivatott vagy, akkor meg tudod csinálni. De anélkül nem. Csak rajtad áll minden!

2015. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogynyelvtudás nélkül nem lehet, itt a német ami elsősorban használandó,mert német cég,járnak is németországból.

Engem ebben a munkában az fogott meg,hogy ők terveznek ott jó pár dolgot például készülnek átalakítani egy két részt a cégnél és mindig jönnek terveznek kérdezgetnek,hogy mi hogy legyen rajzolgatnak nés nekem ebben a szakmában az tetszik,hogy ők kitalálnak valamit . Nem tudom hogy magyarázzam ezt el érthetőbben ,de kbolyan,mintha valaki valamit kitalál magának és megvalósítja. Szeretném ezt,de egymás után jönnek az akadályok,ami miatt nem érdemes belevágni,mert nem hoz nyereséget,mert az első körben ki esek,mert éppen ez vagy az nehéz lesz és nem tudom majd megtanulni vagy nem eléggé és akkor hiába minden,de a munka meg tetszene ez a tervezgetés megvalósítás. Ezek az irodások többnyire a BME- n végeztek talán minden pestiek azért vagy a cég támogatta őket,mert vannak ilyenek,hogy ha valakit feljebb emelnek el kell végezni valamilyen iskolát. Na nem tudom,így ragadtam le a BME - nél. Talán ez mist csak egy hirtelen ötlet és egy idő után már nem fog úgy érdekelni,mint most és jó lesz a jelenlegi beosztásom is.

2015. febr. 7. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!