Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég, ha emelt kémia érettségi...

Elég, ha emelt kémia érettségire csak a mozaikos 11-12-es tankönyvet magolom be? 85% kellene minimum!

Figyelt kérdés

Már van érettségim, ennyit kellene javítanom az orvosihoz, 38%-ot írtam 2 éve, azonban most fogok újra érettségizni!

Jelenleg olyanokra is nehéz válaszolnom, hogy mi az a kovalens kötés, de vannak azért háttér tudásaim.


Ha a számolás részétől eltekintünk, a szóbelire, illetve az írásbeli elméleti részéhez elég a fent említett tk?

Mit ajánlanátok még esetleg és miért?


Szerinted 2 hónap alatt(itthon vagyok minden nap) menne a dolog 85% fölé?


2015. febr. 8. 19:58
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Tavaly tavasszal érettségiztem emelten kémiából. Úgy, hogy értem és szeretem, valamint hogy 6 évig heti 4 órában tanultam 81%lett a szóbelivel együtt. Az írásbelim majdnem hibátlan lett, de szóbelin nagyon rámehetnek az összefüggésekre, erre figyelj. Nem elég magolni, érteni kell, tudni kell a témák között átjárni. Írásbelin nagyon fontos a számolás, már 40%ot ér, ahhoz ajánlom az Ötösöm lesz kémiából-t (de a megoldások sokszor hibások, valamint az egész érettségihez a Villányi-féle munkatankönyveket. Ha csak a mozaikosból szeretnél tanulni, mindenképp vedd elő a 9 és 10-es könyveket is, mert a 11-12-es csak összefoglalást ad, valamint a mozaik weboldalán ha a könyvön lévő azonosítóval(azt hiszem az isbn számmal) belépsz, rengeteg kísérletet is meg tudsz nézni, de a youtube-on is fent van az összes kísérlet, amit érettségin szoktak kérni.

Remélem segítettem, sok sikert! :)

2015. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 hónap tanulással szerinted elérhető lenne ilyen eredmény? Tekintve arra, hogy tudok akár heti 5x napi 3-4 órát is koncentrált tanuló idővel eltölteni?
2015. febr. 8. 20:34
 3/5 sayd48 válasza:
Én is a villányi féle munkatankönyveket ajánlom neked, abban minden rendesen le van írva. Ha odafigyeltél órákon elég lesz annyi készülés hozzá.( [link]
2015. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Tanulni kell, nem magolni.
2015. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha valóban komolyan gondolod a felkészülést, a mozaikos tankönyv mellé a hozzá tartozó feladagyűjteményt is használd. Nagyon jó feladatok.

[link]

2015. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!