Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak nekem "érdekes" a hátrány...

Csak nekem "érdekes" a hátrányos helyzetűek többletpontja felvételi jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Csak engem bosszant fel az a dolog hogy néhány emeber plussz pontokat kap felvételi jelentkezésnél mert ő hátrányos- vagy halmozottam hátrányos helyzetű...


Kifejtve:

Plusz pontot kap azért mert pl cigány, vagy mert vmi betegsége van, vagy szüleinek nincs érettségije...


Véleményem:

1.Miért jár neki plussz pont azért mert cigány? (és akkor itt mért különböztetjük el a cigányokat a maygaroktól, azért mert cigány ne járjon neki plussz pont szerintem...) Én magyar származású vagyok, erre mért nemjár akkor?:O


2. Azért mert valamiylen betegsége van...

Én nem tehetek róla, hogy egészségesnek születtem (áldom az eget érte), és senki ne mondja h ők hamarabb meghalnak stb. mert ugyanannyi esélyem van nekem is a halálra... tény hogy gyengébb életminőség ( ha oylan a betegség) de ezért nem kéne plussz pont szerintem


3. Mert szüleinek nincs érettségije

Most erről meg igazán nem a gyerek tehet, hogy szüleinek nincs meg az érettségi... és akk ezért mért jár a gyereknek pont? Persze megértem akkor ha ez miatt a szülőknek nincs munkája és pénz se, de most mi se élünk olyan hűű de nagylábon pedig szülimnek van érettségije és rendes munkahelyük de mégsincs pénz magántanárra stb. Szerintem ezért se kéne plussz pontot adni...


4. Mert rendszeres családi pótlékban részesül stb. stb.

Akkor ne kelljen kifizetni a költségeket amik a felvételivel járnak együtt de pont mért jár érte?


És még lehetne sorolni...


Én mint egy átlagos magyar diák,szülők átlagos fizetéssel, semmilyen plussz pontot nem kapok... csak akkor ha csinálok egy nyelvvizsgát (kb 30 ezer forintért) vagy csinálok egy emelt érettségit stb.

MEnnyi pénzbe és energiába kerül megszerezni nekem azokat a plusz pontokat jelentkezéshez( mert muszáj, különben nem vesznek fel sehova) míg aki hátrányos helyzetű alanyi jogon jár neki plussz pont és semmit nem kell érte tennie.. (max 50 pontot kaphatnak)


Persze áldom érte az eget, hogy jó sorsom van, nem vagyunk szegények stb... de akkor is ... Szerintem ezért nem kellen plussz pontot adni hanem ő is uyganugy "küzdjön meg" a pontokért, ne csak üljön a seggén és kapja egyből...


( Nagyon felbosszant ez a téma:S Várom a véleményeiteket)



Érettségi és felvételi elött álló lány


2010. febr. 10. 19:41
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Nem.
2010. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

Fogjuk rá, hogy valahol megértem. Mert fel kéne zárkóztatni a hátrányos helyzetűeket. Ez fontos lenne azért, hogy az "alsóbb réteg" műveltebb legyen, hogy ezáltal társadalmunk egésze műveltebb legyen.

De ugyanakkor nehezen fogadom el, pont azok miatt az indokok miatt, amit te is írtál. Nem csak az iskolai felvételinél, de pl. a kisvállalkozások állami támogatásánál is láttam már leírva, hogy előnyt élvez pl. a magát romának valló személy, stb.

A furcsa az egészben az, hogy amíg eddig arról beszéltek, hogy a nem romák és nem hátrányos helyzetűek és nem fogyatékosok diszkriminálják a romákat, hátrányos helyzetűeket és fogyatékosakat, mára már - úgy látom - ez a kijelentés tulajdonképpen megfordítható.

Az esélyegyenlőség valójában soha nem lehet az. Mert egy tányérból az egyiknek csak úgy tudnak adni, ha a másiktól elvesznek.

Olyan ez, mint a következő párbeszéd:

Az egyik fél: - Abszolút igazság nincs!

Mire a másik: - Abszolút igazad van!

2010. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

van benne valami

ugyanolyan, mint hogy sok ösztöndíj csak romáknak szól

2010. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Ez a téma sokszor előkerül, de igaz.

Nekem ne mondja senki, hogy azért mert ő hátrányos helyzetű, akkor ő képtelen emelt érettségire tanulni, vagy esetleg nyelvvizsgázni. Ez egy baromság. Ha tényleg erre képtelen, akkor mit akar az egyetemen?

Mondok néhány példát: egyik ismerősöm súlyosan fogyatékos. Olyan súlyosan, hogy 5%-ot lát a szemével. Csak úgy képes elolvasni valamit, ha szó szerint rádönti a fejét a papírra, és nagyítóval + szemüveggel kinagyítja, a már kinagyított szöveget. Külön fényt is kell ezért biztosítani, mert csak úgy látja. Járni nagyon nehezen tud. Futni képtelen, sportot nem tud űzni, és olyan gyorsan tud menni, mint a legtöbb öreg járókerettel. Nem tudom milyen betegség ez, de borzalmas egy élete lehet.

Ez az ember tudjátok mit csinált? Egy igen magas ponthatáros helyre bejutott. 420 felett volt a pont.

Nem vette igénybe a fogyatékosságra szóló pluszpontokat, elment, és megcsinált két emelt tárgyat...

Nahh ha ezt ő ezt megtudta csinálni, a többi hátrányos helyzetre fogó kis gyökér maradjon csöndben. Nem a hátrányos helyzetre kell fogni, azért mert ő hülye és gyakorlatilag hülye egy emelt érettségihez és egy nyelvvizsgához is.

Másik ismerősöm az anyjával él egyedül. Alig van pénzük. Nincs valami jó munkája az anyjának, de azért megtudnak élni. Most tette le a második nyelvvizsgáját, (abból az egyik felsőfokú) és emeltre is készül.

Szóval a sok károgó inkább fogja be a száját, ha alanyi jogon követel magának pontot. Ezzel ők csak kimagyarázzák azt, hogy valójában hülyék és lusták...

2010. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

én is most jelentkezek felvételire ha nagyon utána néznék én is kapnék plusz pontot, de nekem égne a fejem ha nem a tudásommal jutnék be valahova (még ha költségtérítésesre is) hanem azért mert pl anyámnak nincs érettségije (amúgy van) nekem 4 évig lehetett volna felmentésem tesiből középsuliban de nem adtam be igazolást, mert nekem ciki lett volna hogy mások izmosodnak én meg csak punnyadok a padon ( uccsó évre adtam csak be igazolást mert a tesi órára nem szólt másról csak hogy mindenki ellóg és 10 emberből 2nek van cucca)

első ponthoz hozzászólva na itt van kedves liberálisok a hátrányos megkülönböztetés ezúttal nem cigánnyal hanem magyarral szemben most mért nem sírjátok tele az ATV-t?

18F

2010. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

20:01 vagyok.

Hihetetlenül bosszantó, amikor pl. itt minden második kérdés arról szól, hogy jár ezért plus pont? Jár azért plusz pont? Az esetleg eggyiknek sem fordult meg a picike kis agyacskájában, hogy elmenjen nyelvvizsgázni, (ha erre nincs pénz akkor emelt idegen nyelvezni mert az ingyenes) vagy emelt tárgyat tegyen le?

Ha csak a kiskaput keresi egyetemen megfog halni. Legjobb esetben egy év után kirúgják, legrosszabb esetben kettessel elvégzi, majd sír, hogy őt senki sem alkalmazza...

2010. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
41%

Ohh, ezen mi is sokat háborogtunk amikor felvételi előtt álltunk:)

1. Szerintem sem igazságos az, h a romáknak többletpont jár. Állandóan hisztiznek a diszkrimináció miatt, de ennyi erővel ez is az. Ha másban sem szeretnének megkülönböztetést, akkor ebben se akarjanak. DE figy:) Szerinted mennyi az esélye, h egy roma származású ember a pluszpontjaival fogja előled elvenni a helyet?

2. Betegség...hát nehéz ügy. Vmilyen szintem megértem, mert nekik tényleg sokkal nehezebb. Míg te mondjuk mindig ott tudsz lenni suliba, nekik kezelésekre kell járni vagy stb...Inkább azt nem értem, ha ilyen diszlexia meg hasonló betegségek miatt jár pont, akkor a cukorbeteg bnőm miért nem kap? Volt h egy hónapig kórházban kellett feküdnie, pedig nagyon jó eszű lány:) (mindegy, szerencsére így is felvették:)) Ne irigyeld őket, örülj, h te egészséges vagy:)


3. Mert a szüleinek nincs érettségije...(ezért önmagában is jár? Nem csak ha még vmivel együtt ez van?) Azért kapnak pluszpontot, mert míg te, ha nem érted a matekot megkérheted a szüleidet, h segítsenek, addig nekik nem tudnak segíteni...


Az egyetlen ilyen pluszpontos dolog, amitől kiráz a hideg, az az, h a gyesen/gyeden lévő anyukák pluszpontot kapnak. (Méghozzá nagyon sokat!!!) Egyszerűen szánalmas. Lehet én vagyok hülye, de szerintem ha vki gyereket szül, akkor foglalkozzon vele, ne suliba járjon. Ha meg annyira akar tanulni, akkor szerezze meg hozzá a pontot. Vannak szakok (leginkább talán pszichológiára jellemző), h aki most érettségizik, annak már alig van esélye...

Kedves frissen szült anyucinak eszébe jut, h hopp kéne egy (vagy még egy) diploma, mert a gyereknevelés önmagában uncsi...

Mivel a régi rendszerben érettségizett, az ötös érettségije alapból 100%-nak számít (pedig lehet éppen csak meglett neki az ötös). Valljuk be két tárgyból ötöst szerezni nem nagy kunszt, duplázva már ott is a 400. Kap még 50 pontot a gyerkőcre és már meg is van 450 pontja...

És aki most felvételizik? Az h írjon két tárgyból 100%-ot?


A másik kedvenc igazságtalanságom az, h régebben ugye a középfokú nyelvvizsgáért 100%-os emelt érettségi járt. Mi ezt már pont nem válthattuk be (pár hónappal csúsztunk le)...ezen állandóan hőbörögtünk:D Akinek még abból a rendszerből van két nyelvvizsgája, annak csomó helyre (ahol felvételi tárgy a nyelv, és ilyen eléggé sok van...)

480 pontja van. Nah ez milyen?:) Mondjuk egyre kevesebb olyan jelentkező lesz, akinek ilyen becserélt érettségije van...


Amúgy ne idegesítsd magad ezeken:) Nem lehet semmit megcsinálni igazságosan, hiába próbálkoznak. Véleményem szerint amúgy pluszpontok helyett inkább támogatást kellene adni, de hát ugye arra az államnak nincsen pénze.

Ha tanulsz, akkor felvesznek oda, ahová szeretnéd, és egyáltalán nem fognak már ezek a dolgok foglalkoztatni:)

2010. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszi midnenki válaszát és örömmel látom, hogy nem csak én gondolom így a dolgokat:) DE ez nagyon nagyon bosszató...:(
2010. febr. 10. 20:29
 9/30 A kérdező kommentje:

Jah és még annyit, hogy kiskaput mienndki tud találni ha nagyon akar, és énis uyg látom, hogy az eszemmel kerüljek be a felsőoktatásba ne pedig a kiskapukkal...

DE ha valaki ilyen "potya pontokkal" jut be és mondjuk kibukik 1. évben ... én emg pont oda akartam vna járni abba a suliba ahova őt felvették én meg miatta nem jutok be pedig én azokért a plussz pontokért tanultam...


(jó iylen uygse lesz mert szerencsére jól tanulok csak az elv... hogy elfoglata a "helyem egy olyan emebr aki nem az eszével jutott be)

2010. febr. 10. 20:33
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajna sok ilyen van. De ha tényleg jól tanulsz, nem kell emiatt aggódnod.

De figy:

Mondjuk vki jelentkezik 3 helyre, az első helyére nem veszik fel, de a másodikra igen. Ő viszont rájön, h oda még sem akar menni, inkább el sem megy. Az is ugyanúgy elfoglalja egy olyan ember elől a helyet, akinek esetleg minden vágya, h abba a suliba járjon. Ez is igazságtalan akkor, nem?:)

Tényleg ne törődj ezekkel:)

2010. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!