Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak nekem "érdekes" a hátrány...

Csak nekem "érdekes" a hátrányos helyzetűek többletpontja felvételi jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Csak engem bosszant fel az a dolog hogy néhány emeber plussz pontokat kap felvételi jelentkezésnél mert ő hátrányos- vagy halmozottam hátrányos helyzetű...


Kifejtve:

Plusz pontot kap azért mert pl cigány, vagy mert vmi betegsége van, vagy szüleinek nincs érettségije...


Véleményem:

1.Miért jár neki plussz pont azért mert cigány? (és akkor itt mért különböztetjük el a cigányokat a maygaroktól, azért mert cigány ne járjon neki plussz pont szerintem...) Én magyar származású vagyok, erre mért nemjár akkor?:O


2. Azért mert valamiylen betegsége van...

Én nem tehetek róla, hogy egészségesnek születtem (áldom az eget érte), és senki ne mondja h ők hamarabb meghalnak stb. mert ugyanannyi esélyem van nekem is a halálra... tény hogy gyengébb életminőség ( ha oylan a betegség) de ezért nem kéne plussz pont szerintem


3. Mert szüleinek nincs érettségije

Most erről meg igazán nem a gyerek tehet, hogy szüleinek nincs meg az érettségi... és akk ezért mért jár a gyereknek pont? Persze megértem akkor ha ez miatt a szülőknek nincs munkája és pénz se, de most mi se élünk olyan hűű de nagylábon pedig szülimnek van érettségije és rendes munkahelyük de mégsincs pénz magántanárra stb. Szerintem ezért se kéne plussz pontot adni...


4. Mert rendszeres családi pótlékban részesül stb. stb.

Akkor ne kelljen kifizetni a költségeket amik a felvételivel járnak együtt de pont mért jár érte?


És még lehetne sorolni...


Én mint egy átlagos magyar diák,szülők átlagos fizetéssel, semmilyen plussz pontot nem kapok... csak akkor ha csinálok egy nyelvvizsgát (kb 30 ezer forintért) vagy csinálok egy emelt érettségit stb.

MEnnyi pénzbe és energiába kerül megszerezni nekem azokat a plusz pontokat jelentkezéshez( mert muszáj, különben nem vesznek fel sehova) míg aki hátrányos helyzetű alanyi jogon jár neki plussz pont és semmit nem kell érte tennie.. (max 50 pontot kaphatnak)


Persze áldom érte az eget, hogy jó sorsom van, nem vagyunk szegények stb... de akkor is ... Szerintem ezért nem kellen plussz pontot adni hanem ő is uyganugy "küzdjön meg" a pontokért, ne csak üljön a seggén és kapja egyből...


( Nagyon felbosszant ez a téma:S Várom a véleményeiteket)



Érettségi és felvételi elött álló lány


2010. febr. 10. 19:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
67%
Én idén érettségiezek és engem is bosszant ez a hátrányos helyzetűeknek plusz pont című bohóckodás. Leginkább azon akadtam ki, hogy a szellemi fogyatékosoknak ( pl. diszlexiások, diszgráfiások) 50 pontot kapnak az irás- olvasáskészség NEM megléte miatt...Nem értem a logikát. Azért, mert nem tud valaki írni, olvasni miért kell elhalmozni pontokkal? Ráadásul pl. idegen nyelvből nekik csak szóbelit kell tenni, magyarból is könnyített az írásbeli érettségi. Felteszem a kérdést, hogy ha nem, vagy csak nehezen tud xy írni, olvasni akkor hogy fog elvégezni egy egyetemet? Hogy fogják alkalmazni őt? Káosz az egész. Mindegy, sok sikert a sorstársaimnak, jusson be mindenki oda, ahova szeretne! :)
2010. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
62%

Könnyített az írásbeli? A nagy frászt. Nem KELL írásbelizniük.

Könyörgöm 2 tételt kell kihúzniuk szóbelinél, és azt kell elmondani. A világ legegyszerűbb dolga. Minden h*lye gyerek csinál min. 98%-ot... Nevetséges az egész.

Te ott szenvedsz írásbelin, pl. emelt törin, fogalmad sincs mik lesznek az esszék, fogalmad sincs mit raktak bele a tesztbe, fogalmad sincs hogyan fog kib*szni veled a javítótanár, erre diszlexiás Pistike, aki lusta volt megtanulni normálisan írni és olvasni, csak elmegy és kihúz két tételt, amit több mint fél éve tud. Ez aztán az arányos számonkérés. Ráadásul röhögve kerülnek be az egyetemre. Az ilyeneket nem kellene felvenni. Ha nem tud írni, akkor mégis hogy?

2010. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Nos akkor most én jövök. Elolvastam amit írtál, és van pár hozzáfűzni valóm.


Szóval. Plusz pontot azért kap valaki, akinek a szülei szakmunkások, és 8 általánost végeztek, mert ezek a gyerekek törekvőbbnek bizonyulnak, mint azok, akiknek még a jogsit is a segge alá teszik. Rendben van, hogy a te szüleid sem keresnek jól, - de ma ez az átlag, és csak hogy tudd, NAGY különbségek vannak a két életforma között.


A romák közül, aki eljut egyáltalán érettségire, azok nem putriból jöttek, nem kapnak támogatást, még ha úgy is látszik. Nem logikus? Minek járassák suliba a hülyét? Ráadásul, a törekvő, jó családból való roma is abba a kategóriába tartozik, ami ígéretes...


És én is így vagyok vele mint te, hogy nyelv vizsga kell, ha akarok valamit, viszont gondolj bele: Ha te tanulsz, akkor nem tömeg diplomád lesz,kezdhetsz vele valamit.

Az, aki összehordja magának, kihasználva a többletpont lehetőséget, az hiába jut be államira, ki bb**** mert hülye, én nem odavaló. Ez után, meg abba hagyja, vagy lesz egy használhatatlan diplomája, és gyarapítja a hülyéket.



Én jövőre érettségizek, de már most félek =S Mondjuk én művészet fele hajlok, oda meg aztán tényleg pont helyek kellenek. Viszont én ezt a sémát követem, hogy nehezebb ugyan, de könnyebb utána.

2010. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
67%

Jah és még annyit, ( fenti vagyok )

Lehet, hogy én is használok plusz pontot művészetre, mert oda kell. De ha nem oda megyek, lehet akkor is, mert tudom mi érdekel, de lehet későn jöttem rá. És nem értem mért kell szenteskedni! Ez gusztustalan. Nehogy azt mondjátok, hogy nem gondolkodtatok már rajta hogy plusz pontozzatok! Ismerek olyat, nem is egyet aki így került be, és lám sokakkal ellentétbe rájött, hogy mit akar, és bent maradt, 4-es feletti átlaggal, az egyetemen.


Itt minden rajtad / rajtunk múlik, hogy mivel élünk a célért, és hogy hol adjuk fel, vagy éppen hova jutunk, hogy nem vesszük észre, hogy ez nem megy. Na, ez az amit minden pont gyűjtő elkövet, aki EGOISTA!

2010. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%
Abszolút megértem a felháborodásodat! Van egy angol közép nyelvvizsgám, most harcolok egy német közép nyelvvizsgáért, hogy nyamvadt 15 pontot megkapjak. Rohadt sok energiát igényel, emellett még készüljek érettségire is... Másnak meg a szülei anno nem tanultak, csak 8 általánost, és máris több pontot kapnak, mint én, aki egy nyelvvizsgáért güriz. Egyáltalán nem igazságos.
2010. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
KEdves 17:33 plusz pontokat tisztességesen is szeerzni nem csak kiskapukkal...
2010. febr. 11. 21:01
 27/30 A kérdező kommentje:
*tisztességesen is lehet
2010. febr. 11. 21:01
 28/30 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon érdekes, ahogyan a gyermekét nevelő anyukákról gondolknak egyesek. Felháborítónak tartjátok, hogy 50 pontot kap, mert gyermeket nevel. És ez veletek szemben nagy előny?? Akiknek más dolguk nincs, mint tanulni? Az nem jutott eszetekbe, hogy esetleg nem volt lehetősége tanulni, bár az esze megvan hozzá? És hogy közben háztartást vezet, gyereket nevel és még tanul is. Tényleg, micsoda dolog, hogy iskolába IS jár??!! Mert egy anyukának sok lehetősége van ám gyes után a munkába állásra..... Ez is diszkrimináció, amikor megkérdezik felvételinél, hogy -gyereke van? ó akkor nézzük, ki a következő jelölt.

Amúgy meg a kismamák nem veszélyeztetnek titeket, mert ők általában levelező képzésre jelentkeznek, sokan nem is áll. támogatottra, hanem költségtérítésesre. Egy kicsit nézzétek a dolgot a másik oldalról is!

2010. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy a felsőoktatás az legyen felsőoktatás. Ilyen arány, hogy a jelentkezők 85%-át felveszik egyetemre vicc komolyan...

Aki nem tud azt nem kellene felvenni és kész. A min. pontszámot min. 300-ra vinném fel, vagy még többre. Kötelező emelttel persze...

2010. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
akkor én is kapok +50pontot érettséginél mert az egyik tantárgyból fel vagyok mentve?
2010. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!