Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak nekem "érdekes" a hátrány...

Csak nekem "érdekes" a hátrányos helyzetűek többletpontja felvételi jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Csak engem bosszant fel az a dolog hogy néhány emeber plussz pontokat kap felvételi jelentkezésnél mert ő hátrányos- vagy halmozottam hátrányos helyzetű...


Kifejtve:

Plusz pontot kap azért mert pl cigány, vagy mert vmi betegsége van, vagy szüleinek nincs érettségije...


Véleményem:

1.Miért jár neki plussz pont azért mert cigány? (és akkor itt mért különböztetjük el a cigányokat a maygaroktól, azért mert cigány ne járjon neki plussz pont szerintem...) Én magyar származású vagyok, erre mért nemjár akkor?:O


2. Azért mert valamiylen betegsége van...

Én nem tehetek róla, hogy egészségesnek születtem (áldom az eget érte), és senki ne mondja h ők hamarabb meghalnak stb. mert ugyanannyi esélyem van nekem is a halálra... tény hogy gyengébb életminőség ( ha oylan a betegség) de ezért nem kéne plussz pont szerintem


3. Mert szüleinek nincs érettségije

Most erről meg igazán nem a gyerek tehet, hogy szüleinek nincs meg az érettségi... és akk ezért mért jár a gyereknek pont? Persze megértem akkor ha ez miatt a szülőknek nincs munkája és pénz se, de most mi se élünk olyan hűű de nagylábon pedig szülimnek van érettségije és rendes munkahelyük de mégsincs pénz magántanárra stb. Szerintem ezért se kéne plussz pontot adni...


4. Mert rendszeres családi pótlékban részesül stb. stb.

Akkor ne kelljen kifizetni a költségeket amik a felvételivel járnak együtt de pont mért jár érte?


És még lehetne sorolni...


Én mint egy átlagos magyar diák,szülők átlagos fizetéssel, semmilyen plussz pontot nem kapok... csak akkor ha csinálok egy nyelvvizsgát (kb 30 ezer forintért) vagy csinálok egy emelt érettségit stb.

MEnnyi pénzbe és energiába kerül megszerezni nekem azokat a plusz pontokat jelentkezéshez( mert muszáj, különben nem vesznek fel sehova) míg aki hátrányos helyzetű alanyi jogon jár neki plussz pont és semmit nem kell érte tennie.. (max 50 pontot kaphatnak)


Persze áldom érte az eget, hogy jó sorsom van, nem vagyunk szegények stb... de akkor is ... Szerintem ezért nem kellen plussz pontot adni hanem ő is uyganugy "küzdjön meg" a pontokért, ne csak üljön a seggén és kapja egyből...


( Nagyon felbosszant ez a téma:S Várom a véleményeiteket)



Érettségi és felvételi elött álló lány


2010. febr. 10. 19:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%
a cigányoknak nem jár plusz pont. Hátrányos helyzetért/halmozottan hátrányos helyzetért jár... Mindegy nem gáz... Nyelvvizsga (30e? érdekes...) ha nincs rá pénzed menj emeltszintű érettségire: ingyen nyelvvizsga. Szüleinek nincs érettségije: valószínűleg a szülei kevésbé tudták támogatni a tanulásban, na mondjuk itt már kezdek egyetérteni veled. Gyermekét nevelő, fogyatékosban, teljesen osztom a véleményed.
2010. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes ebben az országban nagyon sok embernek nincs érettségije, mégis megél és tud dolgozni is...
2010. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat hőbölögtem ezért anno,és majd ha bekerülsz az egyetemre és igényelhetsz szoctámot akkor majd újra előjönnek ezek a problémák. ( példa: attól mert vki nagycsaládos alapból jár neki pénz, csak azért mert az anyja 1el több kölyköt akart,amikor lehet 10x olyan jól élnek mint pl mi..). Az élet nem igazságos, dehát ez van.
2010. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
KEdves 21:08 egyetlen gond van csak.. ha emelten érettségizel nyelvből, megkapod a nyelvvizsgát de azért nem jár a plussz pont... szóval ha kell a pont akk nem emeltezel hanem elmész és pénzért lerakod, a 30 ezer meg csak közelitő összeg....
2010. febr. 10. 21:39
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez engem is idegesít, speciel anyukám egyedül nevel kettőnket, ő varrónő, apukámat évek óta nem láttam, de neki van érettségije...

A legszebb, hogy van egy olyan pont, hogy aki roma és ha a KÖZÉPSZINTŰ érettségije ötös, akkor ő arra már megkapja a nyelvvizsgát... no comment

2010. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne járna a pont? Ha 60% fölé sikerül az emelt nyelvi érettségid, akkor bizony középfokú C-nek számít és kapsz érte 35 pontot.
2010. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem jár érte :(
2010. febr. 10. 22:10
 18/30 A kérdező kommentje:
Azért nem járt mert meltet tettél akkor a 40 pontot veszik fiygelembe nem pedig a nyelvvizsga 35 pontját, oylat emg nem lehet h emelt angolért kapsz 40 pontot meg ha sikerül akk 35öt is...:S Ha lehetne sztem sokan igy csinálnák...
2010. febr. 10. 22:12
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyilván nem mind a kettőért kapsz...

De ha olyan helyre mész, ahol nem felvételi tárgy az angol, akkor 35-öt kapsz (a nyelvvizsgáért). Ha olyan heylre mész, ahol felvételi tárgy, ott 40-et kapsz az emeltért.

Tehát arra gondolt a válaszoló, h ha nem tudsz elmenni nyelvvizsgázni (mondjuk jogra készül vki, ott csak töri magyar a felvételi tárgy), akkor teszel egy emeltet és (ha jól sikerül) kapsz érte 35 pontot (mintha nyelvvizsgáztál volna, csak épp ingyen).

2010. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az dühít, hogy egy rakat végzős osztálytársam arra kap +50 pontot, hogy sok éve rájukragasztották valami háromperces vizsgálat után, hogy sajátos nevelési igényűek, sni-sek vagy épp diszlexiások, diszkalkuliások.. nagyon nagyon sok az az ötven pont, pedig semmi bajuk nincs.
2010. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!