Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki aki jártas az egyetemek...

Valaki aki jártas az egyetemekben. Mérnökinformatikusnak melyik egyetemen jobb továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Az egyik amire gondoltam az a BME a másika Pázmány. Leginkább az oktatás színvonala, és a diploma "értéke" érdekelne.

Az oktatással kapcsolatban leginkább a fizika. Ugye első 2 félévben van fizika tantárgy, ami a gyengepontom. Ezt nem úgy értem hogy középiskolában bukdácsoltam belőle, de általában egy 4-es 5-ös szintet elértem. Szerettem a fizikát, de valahogy sohasem voltam kiemelkedő belőle. Ugye a gépészmérnökin nagyon nyomatják a fizikát, de a mérnökinfón (a fent említett két egyetemen) milyen minőségben és színvonalon várják el a tantárgyi ismereteket?

A másik, hogy gyakorlatban mi a különbség egy Pázmányos és egy BME-s mérnökinformatikus diploma között? Nyilván megvan a két egyetem súlya, és neve, szóval ez valamit csak számít. A BME nyílt napon voltam 2-szer is, a Pázmányosra nem jutottam el. Matematikát emelt szinten tanulok, 4,1-4,2-es átlaggal, ami szerintem nem olyan rossz. Infóból nem hiszem hogy bármi problémám lenne.

Valaki valami tanács, vélemény, meglátás?

Előre is nagyon köszönöm!

(18/f)



2015. febr. 9. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
1. bme 2. oe
2015. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sidel ***** válasza:

1. BME

2. Óbudai

ahogy az előttem szóló is mondta. A Pázmányról még csak nem is hallottam. BME-s mérnökinfós vagyok am., harmadéves.

Fizika két félév, optika, elektrosztatika, elektronika, mechanika, hőtan kb.

Matek deriválás, integrálás, függvénytan, különböző koordinátarendszerek, vektor, mátrix, gráfok, számrendszerek.

Programozást alapoktól C, majd C++, Java, J# nyelvekkel kezdjük.

Diploma értéke a BME-n a legnagyobb. Nem rég néztem egy felmérést, ott a hallgatókat 2. helyezést kaptak, míg az oktatók csak 17.-et az egyetemek között... igazából nem nagyon értem, hogy ez hogy lehet. Vannak jó és vannak kevésbé jó tanárok, de többnyire a területükön nagy szaktekintélyek. A gyakorlatokat sokszor felsőbb éves vagy Msc-s hallgatók tartják.

2015. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!