Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyári szakmai gyakorlatért...

Nyári szakmai gyakorlatért jár fizetés?

Figyelt kérdés

OKJ-s képzésen veszek részt, most vagyok 13-os, és két éves képzésen vagyok, ami szakmát ad, viszont a szakmámhoz 4 hetes nyári szakmai gyakorlat is szükséges, amit idén nyáron fogok teljesíteni. Azt szeretném kérdezni, hogy akik szintén korábban nyári gyakorlaton voltak, azok kaptak- e fizetést, és ha igen mennyit. Azt is írjátok oda légyszi, hogy mely OKJ-s képzés volt.


Köszi előre is! :)



2015. febr. 15. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ. De általában nem.
2015. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a képzéstől függ. Én is most vagyok 2 éves OKJ közepén, nyáron 4 hetes szakmai gyakorlat. Mivel nem hiányszakmát tanulok, így nekem sem jár érte fizetés.
2015. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van akinek adnak - van akinek nem. De ha nincs egyéb terved a céggel, akkor biztos nyugodtan követelheted.

Csináltok majd egy munkaszerződést, amit a kamarának is el kell küldenetek. Ebben benne van a számlaszámod, és hogy mennyiben állapodtatok meg. Ez a minimálbér 20%a szokott lenni.

2015. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. szept. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!