Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan nézzek ki szóbeli...

Hogyan nézzek ki szóbeli felvételin?

Figyelt kérdés
Nemsokára szóbelizek, már csak napok kérdése..Annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek, hogyan öltözzek fel, mit vegyek fel? A fehér blúz és a fekete cipő az meg van, de azon gondolkodom, hogy vajon fekete cicanadrág megfelelő-e, vagy mindenképp fekete szoknyát vegyek fel..Egy pici szempillaspirálon gondolkodtam csak, és a hajamról kérdeznék még..:D Hosszú hajam van, és általában ki van engedve, és egyenes..Szerintetek hagyjam egyenesen, vagy az baj lenne, ha előtte való nap befonnám a hajam, és ugye akkor szóbelire göndör lenne?:o Jó benyomást szeretnék kelteni, mivel szerintem Budapest egyik legjobb gimnáziumába jelentkezek, és a felvételimet elrontottam, csak kevesebb lett, mint amennyit elvárok magamtól de így is meg van az a pontszám, ami a szóbelire behívásra kell..Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2015. febr. 16. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább fekete szoknya..és a tudásod számít a leginkább.
2015. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A legnagyobb égés a cicanadrág.
2015. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem gondolod, hogy az egyenes vagy göndör haj a legcsekélyebb mértékben is érdekli a tanárokat?! A szempillaspirált meg a macskanadrágot felejtsd el, nem a plázacicaképzőbe jelentkeztél. Egyébként egyáltalán nem kell fehér-fekete, viszont visszafogott elegancia kell.
2015. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a szempillaspirállal?:DD Ne nevettess már, jesszusom. 13 évesen korom óta mindennap van rajtam, 4 helyen voltam szóbelizni, mindenhol maxot kaptam. Szerinted ki veszi észre, őszintén? Az osztálytársaim 3/4-e (így 11.végefelé) azt sem vette észre, hogy valaha volt rajtam smink. A szempillaspirál semmi, szimplán szebbé tesz.

Ó, és: egy szóbeli arról szól, hogy eladd magad. Ez nem egyszerűbb egy vonzó embernek mint egy szürke kisegérnek, akire 5 perc múlva nem emlékszel annyira jellegtelen arca van?

2015. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem manökennek, modellnek készül, hanem tanulónak. A szépség itt nem játszik. "Az ész a fontos, nem a haj". Ez tudod, egy klasszikus, a szüleid talán tudják, mi az.
2015. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem érted hogy működik az élet :(

Annyi biztos, hogy két hasonló képességű diák közül a szebbiket fogják választani.

Ilyen az emberi természet, szeretjük a szépet.

2015. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Először is TUDÁSILAG készültem, nehogy azt higgyétek, hogy a külsőmmel szeretném magam 'eladni'! De szerintem az is számít, hogyan jelenünk meg.!:) Hiszen akinél azonos pontszám lehet, és tudásilag is megegyeznek meg ilyesmi, szerintem azért a jobb kinézetű embert választanák, és én nem azt mondtam, hogy a kinézetemmel túlzásba akarok vinni mindent! A cicanadrágra se mondtam azt, hogy mindenképpen azt venném fel, csak megkérdeztem azt, hogy az megfelelő-e, de a sok válasz érkezett rá, hogy nem megfelelő, tehát köszönöm szépen a választ.:) A szempillaspirálra pedig nem a 8 cm-es szempillára gondoltam, csak éppen egy kicsit, szinte alig látszó szempillaspirált..A hajamat pedig NEM becsavarni szerettem volna vagy ilyesmik csak azt szerettem volna megtudni, hogy változtathatok-e rajta, vagy azt nem kéne. Köszönöm szépen a válaszokat, én csak segítséget szerettem volna kérni, hiszen ez egy nagy lépés az életemben, és szeretnék mindent jól csinálni, de egyesek, mintha egy kicsit durván válaszoltak volna, de mindegy:) További szép napot:)
2015. febr. 17. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Csakhogy mi itt nem kettő közül fogunk választani, kedveseim, hanem pontozni fogunk, megadott objektív szempontok szerint. A szépség nem szerepel köztük. Én az asztal másik oldalán ülök, fogok is most is egy pár nap múlva...
2015. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Már nagyon félek, és ideges is vagyok, és mindent próbálok maximálisan teljesíteni, mivel holnap meg kell írnom egy angol felvételit, és amiatt is izgulok és persze amiatt is, hogy hova hívnak be szóbelizni, és amiatt is, hogy vajon milyen kérdések lesznek, és vajon mindenre tudok-e majd válaszolni meg ilyesmik.. Köszönöm szépen a választ..:)
2015. febr. 17. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:

a hajad fogd össze szerintem,attól "rendezettebb" leszel és szerintem jobb mintha a szemedbe lógna és folyton igazgatnod kéne

amúgy meg ha úgyse látszik a szempillaspirál akkor nyugodtan elhagyhatod szerintem egy napot kibírsz nélküle :D

2015. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!