Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a biológia, milyen...

Érdekel a biológia, milyen szakirányok vannak ahol ezt "hasznosíthatnám"? (Főiskolára, egyetemre gondolok)

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Kémiával viszont eléggé hadilábon állok... Meg a kémia nem is nagyon érdekel. :-)
2010. febr. 12. 12:08
 2/4 anonim ***** válasza:

sajnos a kémia kelleni fog. nem akarlak elkeseríteni, de ha nem megy a kémia, akkor nagyon meg fogsz szenvedni vele. (tapasztalat). szerintem ha van időd vedd elő a kémia könyveket és tanuld vagy olvasgasd! Azt, hogy milyen szakirányok vannak nem igazán tudom, én még a régi rendszerben végeztem, most van 3 év alapképzés, utána kell csak dönteni, hogy a biológia alapképzéssel mit akarsz kezdeni, de elég változatos lehetőségek vannak. Ha komolyan ezt akarod csinálni, akkor sok kitartásra van szükséged.

Nem akarlak megijeszteni, de ha van kitartásod és tényleg szereted a biológiát, akkor vágj bele, nem lehetetlen megcsinálni :)

2010. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Természetesen, tényleg érdekel a biosz. Kémiát viszont nagyon nem szeretem. Jövőre érettségizem, ha biológia alapszakra jelentkezek, feltétlenül kell kémiából is érettségiznem? Mert azt írják, hogy kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. szakmai előkészítő tárgy. Ha én pl. biológia+informatika v. biológia+matematikából érettségizem az is jó? Valamint az befolyásolja valamiben, hogy milyen tantárgyból érettségiztem azt, hogy a biosz alapszak után milyen ágra megyek tovább? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak most nagyon belelendültem ebbe a témába. :-)
2010. febr. 12. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Véletlenül találtam rá a kérdésedre, nem tudom hogy kell-e még válasz, mert látom elég rég tetted fel a kérdést :) Először gondold végig hogy mit nem szeretsz a kémián? Lehet hogy csak a tanár nem tanít érdekesen, vagy nem magyaráz. Én is így voltam általánosban, utáltam a kémiát, örültem ha megvan a kettes. De aztán gimiben lett egy tök jó fej tanárom, aki érthetően le tudta adni az anyagot. Nála megszerettem :) De ha nehéznek érzed, akkor nem is muszáj belőle érettségizned. Helyette ott a matek ami amúgy is adott, vagy nézegesd felvi.hu-n mert elég sok tantárgyat elfogadnak. Az, hogy mit választasz érettséginek, az csak a felvételinél lesz fontos. Ha neked jobban megy az infó, vagy a matek mint a kémia, akkor inkább érettségizz abból. Később már ez nem fog számítani. Egyetemen minden óra más lesz. Lehet hogy megszereted az infót, de az is lehet hogy a bioszt fogod egy életre megutálni :D De remélem nem ;)
2010. aug. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!