Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 37 kreditet vettem fel ebben...

37 kreditet vettem fel ebben a félévben, de még leadhatok. Mennyire teljesítheto? Évfolyamtársaim ezt soknak találták (folytatás lent, foleg az utsó kérdésre érdekelne a válasz)

Figyelt kérdés
Elsos vagyok, így nem igazán van ilyenekben tapasztalatom, viszont olyan tárgyakat rakosgattam össze, amelyek nagyon éredekelnek és késobb hasznosak lesznek a területemen, viszont hajlamos vagyok majd' elaludni és kell a pihenés, de nagyon szeretek magamtól is tanulni. Valami tapasztalat/ötlet?Van, aki pl. két szakot szokott egyszerre vinni, nekik mennyi szokott lenni félévente a felvett kreditmennyiségük?
2015. febr. 21. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az átlagos féléves kreditmennyiség 30. Minden szaknak van úgynevezett mintatanterve, abban benne van, hogy melyik félévben milyen tantárgyakat javasolt felvenni, és ezt úgy szokták összerakni, hogy félévenként 30 legyen (vagy néhánnyal több v. kevesebb, de semmi esetre sem 37). Ez szerintem túl sok.
2015. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szakól és tőled függ, mennyire teljesíthető. Én csináltam ennél is többet.
2015. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nem nagyon lehet megmondani, mert nagyon különbözőek a tárgyak, van amit baromi könnyű teljesíteni, van amit meg kb. lehetetlen.


Nekem eddig a legtöbb kreditem egy félévben 40 volt, teljesítettem is.

Az átlag valóban 30, de pl. ha államis vagy, érdemes több kreditet felvenni, hogy magasabb legyen az ösztöndíj.


Érdemes lenne az egyes tárgyak teljesíthetőségéről felsőbb évesek között érdeklődni vagy megnézni a tanár értékeléseit markmyprofessor.hu-n.


Meg az sem mindegy, hogy ez hány plusz tárgyat jelent.


Igazából szerintem nem a kreditszám a lényeg, hanem a mögötte lévő tárgyak.

2015. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akik írták, hogy ennél többet csináltak: elárulnátok, hogy milyen szakosok vagytok/voltatok?
2015. febr. 21. 19:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezeknek a nagy része egyébként nem is kötelezo, ilyenkor mi történik ha mondjuk vizsga elott rájövök, hogy ez nekem túl sok, tehát leadom a vizsgát? Következo félévben újra fel kell venni, lerontja az átlagot, hogy leadom a vizsgát? Vagy mivel nem kotelezo tárgyak (és nem is kv) csak simán bukom a kreditet és el van felejtve minden egyéb következmény nélkül?
2015. febr. 21. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elolvasnod a TVSZ-t, vagy megkérdezni valamit, hogy mi a helyzet nálatok. Mert ez mindenhol más.


Meg lényeges, hogy az adott tárgyból vizsga van vagy csak beszámoló (ez lehet akár zh, akár csak az órán való jelenlét).


Nálunk ha tárgyat buksz, akkor az csak az ösztöndíjátlagot rontja le. De van ahol a bukott tárgyakért fizetni is kell.


De mondom, ez nem egységes mindenhol, szóval leginkább kérdezd meg a Tanulmányi Osztályon vagy valami hozzáértőtől.

2015. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem 27 vagy 30 kredit az ajánlott nálunk, de mivel vannak, akik 2 szakot szoktak egyszerre vinni (mondjuk nem nálunk.. :D ) ezért kacérkodtam a kreditekkel. (nah, meg ugye, mert érdekelnének még hasznosak is), de azt hiszem, ezt nekem kell kitapasztalnom magamnak, hogy mennyit bírok.
2015. febr. 21. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő. Én nekem is volt olyan, hogy 38 kreditet vettem fel, még is megkaptam a legmagasabb ösztöndíjat. De nem győzöm ismételni: szakfüggő, és persze, hogy az illető mennyire bírja.
2015. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!