Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz és kémia fakultáció...

Földrajz és kémia fakultáció együtt nehéz?

Figyelt kérdés
Környezetmérnök szeretnék lenni, de ha ez esetleg nem sikerülne földrajz szakra szeretnék menni. Nagyon érdekel a földrajz, de ugyanakkor a környezetvédelem is. Kémiát azért választanám, mert nem elég a környezetmérnöki szakra a földrajz. Egyébként nincs bajom a kémiával, elég jól megy és értem is, csak attól félek, hogy nem fogom bírni együtt a kettőt. Szerintetek? (És egyébként elég mérnökire középszintű matek?)Előre is köszi a választ!

2015. márc. 2. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban 2 tárgyat vesz fel mindenki fakultációra,és azt műveli még mélyebben,így nem értem kérdésed értelmét.

Kémia,biosz faktos voltam,nem könnyű,de megcsinálható.Az egyetemen úgyis másabb lesz minden amúgy :)

Nem tudom,hogy pontosan milyen szintű tudást várnak el ott,de csak egy jó tanács: lehet,hogy ha csinálsz hozzá egy matek közepet,akkor az ok oda, de nem biztos,hogy az egyetemen az a tudás elég,persze készüléssel pótolható,de a környezetmérnökit nem ismerem. :)

2015. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdeztem, mert az ofőm mindig azt mondja, hogy minél kevesebb tárgyat vegyünk fel, mert nem fogjuk bírni.:)
2015. márc. 2. 21:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi azért a választ!:)
2015. márc. 2. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Két fakultációba azért nem fogsz beleszakadni, viszont sikerült megcéloznod két igen vacak szakot.

A földrajz az ég világon semmire nem jó, többet ér a papír amire a diplomát nyomják, mint maga a végzettség.

Környezetmérnökinek sem sok értelme van, legalábbis itt Mo-n biztosan nem, érdemi munkát nem kell végezniük csak vastag paksamétákat kell tologatniuk, bármelyik másik mérnök elvégzi azt a munkát amit egy környezetmérnöknek a feladata, így aztán nem is nagyon van szükség környezetmérnökökre. A legnagyobb gond a képzéssel, hogy mindent csak felületesen érintenek, környezetvédelmen kívül semmihez nem értenek a végzettek, így aztán fogalmuk nincs mitől kellene megvédeni a környezetet. Az értelmesebb fele rájön, hogy ilyen végzettséggel nem sokra fogja vinni így msc-n már egy piacképesebb képzésre váltanak.

2015. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Előttem szólót azzal egészíteném ki, hogy a környezetvédelemhez SE értenek, mert pl fél év alatt nem lehet megtanulni a szennyvíztisztítást, vagy pár előadás alatt a porleválasztókat. Ezekhez is más mérnökök fognak érteni.

Meg még azzal egészíteném ki, hogy nehéz normális mesterszakra menni. Esetleg biomérnök, vegyészmérnök, de csak onnan, ahol normális a kémiaoktatás a szakon, és szerintem úgy is nehéz... Míg egy vegyészmérnök a kémiát tanulja, addig egy környezetmérnök... végülis érintőlegesen inkább.

2015. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem keresettek a környezetmérnökök, de úgy gondolom, hogy azért nem fogok pl. orvosira menni, mert azt keresik. Esetleg akkor még milyen szakokat tudnátok ajánlani így környezetvédelemmel kapcsolatban?
2015. márc. 3. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Szennyvíztisztítóba kell biomérnök, vegyészmérnök, vegyész, biológus, építőmérnök.


Ökoházak: építőmérnök, villamosmérnök, energetikai mérnök, gépészmérnök.


Megújuló energiák: villamosmérnök, gondolom bánymérnök pl geotermikus energiához.


Analitikai laborok: elsősorban biomérnök, vegyész, vegyészmérnök.


Civil szervezetek: közgazdász, környezetvédelmi szakjogász.


Mindezek után elvégezhető a környezetvédelmi szakmérnök képzés, ami amennyiben jól néztem utána környezetmérnök szak általános mérnöki tárgyak és tölteléktárgyak nélkül.


De elvégezhetsz egy második gimivel felérő szakot és ott állhatsz 23 vagy 25 évesen értéktelen papírral. Mi szóltunk.

2015. márc. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!