Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a főbb különbségek Matemat...

Mik a főbb különbségek Matematikus és Alkalmazott matematikus képzések között?

Figyelt kérdés
Továbbá az is érdekelne, hogy ez ugyanígy van-e magyarországi (főként ELTE, BME) és külföldi képzések esetén is (főként Anglia, USA). (Vagy ha úgy tetszik miben erős a magyar, miben a külföldi képzés..)

2015. márc. 7. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehézségre ugyanolyan nehéz mindkettő, alk.mattal nagyobb valószínűséggel vesznek fel pl. a pénzügyi szektorba dolgozni, (más tudományágakban való alkalmazásokról is tanulsz), elméleti szakon inkább kutatónak készül az ember.
2015. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Országonként változhat, hogy meddig oktatják együtt és mikor válik szét a két ág. Magyarországon pl. az első 2-3 félév után szakirányt választasz, mire végzel a BSc-n, a másik irány néhány alap témaköréből teljesen le leszel maradva.

A magyar elméleti matematikus MSc-k tárgykínálatában jelentős arányban szerepelnek alkalmazott matematikai tárgyak, aktuális kutatási területek viszont csak mutatóban (az elte programjában pl. 1(!!!) db tárgy foglalkozik ilyenekkel, 3 kredit értékben, és a tárgyleírásból ott is kiderül, hogy annyira nem veszi nagyon komolyan az "aktuális" jelzőt).

A bsc-t az eltén végeztem, és azt tapasztaltam, hogy senki nem vette komolyan, hogy itt bárki is elméleti matematikus akarna lenni, úgy álltak hozzá, hogy "jól van, gyerekek, majd kinövitek". Jellemzően arra bíztatták az elméleti szakirány hallgatóit, hogy tanuljanak meg a matek mellé programozni, esetleg végezzenek is el egy infós szakot, és úgy majd találnak munkát. Ha megfogják az isten lábát, akkor a munkahelyükön majd azt se bánja senki, ha ráérő idejükben matematikai kutatásokat végeznek.

2015. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kedves második, sok mindenben egyet értek Veled.


Én alk.mat. MSC-n végeztem júniusban mintatanterv szerint. Gyorsan lett munkám, aktuáriusként dolgozom, szeretem a munkámat, kötetlen munkaidő, a belváros közepén, akkor mész szabira, amikor akarsz, imádom a munkatársaimat, jófejek, viccesek, okosak, senkit nem zavar, ha nap közben elugrasz valahova, mert dolgod van. Nem keresek annyira sokat, csak br. 300-at, szóval a magyarok 90%-a örülne, ha ilyen melója lenne. Tényleg kényelmes munka, szellemi kihívás is van benne, de én mégis azt érzem, hogy hiányzik az igazi matematika belőle. A munkatársaim kb. 2/3-a matematikus, többiek közgazdászok.

Nem tudom, hogy erre a problémára mi lenne a megoldás, hacsak nem az, hogy munka mellett csinálok egy PhD-t, de az tényleg nagyon húzós...

2015. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!