Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme, hogy a csajoknak...

Mi értelme, hogy a csajoknak könnyebb a honvédségi felvételi?

Figyelt kérdés
Adott mondjuk egy felvételin 259 pontot szerzett férfi és egy 260 pontot szerzett csaj, na és mondjuk a csajt felveszik a pasit meg nem! Közben a pasinak igazából sokkal jobb a fizikuma csak a csajoknak ilyen könnyített a felvételi, pl LERAKHATJÁK A TÉRDÜKET FEKVŐZÉSNÉL (Milyen fekvő az ilyen?) meg csomó hasonló van. Minek? Hát a harctéren se veszi majd figyelembe az ellenség, hogy "jah, hogy az ott egy csaj, akkor vele nem olyan keményen bánunk"! Vagy pl nem bírja az iramot a többi katonával, mert bár hivatalosan alkalmas, valójában nem bírja ugyan azt a teljesítményt hozni mint a férfi katonák. Vagy azért hal meg valaki mert pl kapott egy gyomorlövést és a csaj társa nem bírta fedezékbe cipelni és ellátni időben mert NEM BÍRTA EL! Nem azt mondom, hogy nő ne lehessen katona, de 100%ban ugyan azok legyenek a követelmények a felvételin mint a férfiaknál, hogy tényleg a legalkalmasabbakat vegyék fel. Nem értem, hogy miért nem így van? Olyan szakmáknál ahol marhára számít a fizikum, és emberéletek múlhatnak rajta, miért kell esélyegyenlőséggel vacakolni? Ennyi erővel akár az izomsorvadásosokra is kidolgozhatnak külön eljárást, hogy T4 ha meg tudja mozdítani a kezét, mert hát esélyegyenlőség van.

2013. ápr. 20. 09:52
 1/10 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yHC..


"jó leszel a MH. 67 Csillámpóni ezredbe -.-" xD

2013. ápr. 20. 09:54
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ez mondjuk tényleg hülyeség, mert ennyi erővel akkor mehetne tényleg egy izomsorvadásos is és akkor neki nem kell csak 100 pont.

De csata közben meg majd nem tudom mi lesz, mert senkit nem fog érdekelni, h ő beteg.

Haverom rendőr, ugyan erről panaszkodik, h csajokat felveszik 10 fekvővel, mikor meg balhé van, akkor nekik kell cipelni a lányok pajzsát is.

Akkor minek veszik fel?

2013. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Az, h kell a matrac, mert másképp marad a hoki.
2013. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

az egyenjogúság azt jelenti hogy az egyik félnek fele annyit kell teljesíteni mint a másiknak


ja bocs nem azt jelenti de mindegy is mert így működnek a dolgok

2013. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pro Patria ***** válasza:
92%

Ezt én sem értettem soha. Nem személyes sértettségtől vezérelve, de ezt sosem tartottam igazságosnak. Nem vagyok vaskalapos hímsoviniszta, hogy "a nők helye a konyha", de eleve nem vagyok híve annak, hogy nőket harcoló, és nem adminisztratív munkakörbe felvegyenek a Honvédségbe - a férfiak a kezdetektől éppen azért vonultak hadba, hogy az otthon maradt szeretteiket megóvják az ilyenféle veszélyektől. Az egyenjogúság nem egyformaságot jelent, és ezt gyakran összekeverik.

De rendben: legyenek. Akkor viszont ne egyen könnyített a felvételi számukra sem. Mondják, hogy "de egy nő biológialiag nem olyan felépítésű", igaz, éppen ezért is nem való egy nő kemény fizikai erőt igénylő munkakörökbe (más eseteknél is). Nekik sem kell majd kevesebbet gyalogolniuk, nekik sem lesz könyebb a géppuska. Ha ugyanaz akarja csinálni, hát legyen, de akkor viszont várják el tőlük is ugyanazt a felvételi követelményt. Vagy ha kevesebb teljesítmény is elég a katonai szolgálathoz, akkor elég a férfiaknak is.

Ez a véleményem. És hangsúlyozom: nekem emiatt semmilyen hátrányom nem volt, nem személyes sértettségből gondolom így.

2013. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A nők általában a katonaságnál más kaliberű feladatokat látnak el (érts: Afganisztánban való prospektus osztogatás)ű

Meg ha ugyan olyan nehéz lenne panaszkodnának hogy ők nők, és más fizikummal rendelkeznek, és azért vannak nők egyáltalán a honvédségben mert a nők bizony képesek ugyan annyit teljesíteni mint 1 férfi. Hülyeség, de a mai világban ezt el kell fogadnunk.

2013. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az előző kommentelő nem érti. Mivel a nőknek könnyített (jelentősen) a felvételi ezért pl 260 pont a nőknél és 260 pont a férfiaknál teljesen más, de ezt nem veszik figyelembe, hogy az a nő aki 260 pontot képes elérni a felvételin valójában fizikailag jóval gyengébb mint az a férfi aki a nehezebb, férfi felvételin ér el 260-at. Én se azt mondom, hogy ne lehessenek nők katonák, sőt, teljesen nyugodtan akár ténylegesen harcoló alakulatoknál is, DE CSAK AKKOR ha ténylegesen is ugyan azt képes erőnlétileg produkálni mint ami a férfiaknak minimum kell. Ugyanarra a beosztásra mért lehetne őket könnyebben felvenni? Pláne ha van alkalmasabb is? Pl felveszik lövésznek, ugyan olyan felszerelést, fegyverzetet stb kap, neki sem lesz könnyebb semmivel, akkor felvételi meg miért könnyebb? Most az oké, hogy NATO tagként olyan szövetség része vagyunk ami a világon a legerősebb, és ha háborúzik is, akkor általában az ellenséges ország valami fejletlen gagyi diktatúra régi ruszki fegyverekkel amiket Amrika, Anglia, Franciaország, Németország stb stb röhögve széttép. Így JELENLEG nem is elképzelhető, hogy a közeljövőben egy olyan igazi hagyományos értelemben vett nagyobb háborúban, amibe aztán mindegyik fél bele ad apait anyait, mert mindkét félnek reális esélye van a győzelemre, részt kéne vennünk.

És pont ezért jelenleg meg lehet ezt csinálni, a honvédségnél régóta létszámstopp van, hiába akarnának százezren katonák lenni és hiába alkalmasak is ennyin rá, full békeidős kis pici 20ezres hadseregünk jelenleg tökéletesen elég azokra a feladatokra amiket el kell látniuk.

A mai honvédeknél jóval alkalmatlanabb katonák (hiszen akkor kellett az ember) sokkal keményebb feladatokra voltak képesek a II. VH-ban a Donnál pl. A mai Honvédek rohadtul nincsenek a képességeik határán dolgoztatva, sokkal többet kibírnának mint amiknek jelenleg ki vannak téve. A II. VH-s honvédek (akik mivel kellettek a katonák nyilván jóval enyhébb alkalmassági vizsgálattal lehettek katonák mint ma) kibírták, hogy hónapokig, évekig harcolnak a ruszkikkal a mínuszokban, hiányos felszereléssel, a mai honvédeknél sokkal sokkal sz@rabb kiképzéssel, ez sokkal keményebb feladat volt, mint ma pl a kabuli nemzetközi repülőtér egyes részeinek védelme. És nem a maiakat akarom leszólni, pont fordítva, mivel a mai honvédség felvételije és kiképzése jóval keményebb mint a II. VH-ban volt így biztos, hogy a maiak is képesek lennének ugyan arra csak még jobban. A VH-s példát csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy a katonáknak ezt is tudni kell, tehát egy másik reguláris hadsereg ellen harcolni hónapokig, évekig, sz@ar körülmények között, és a maiak is tudnák is, csak nincs rá "megfelelő ellenség". Hiszen a NATO háborúi durván egyenlőtlenek a NATO javára. Aztán nekünk meg maradnak a különböző béketámogató műveletek, amik azért jelentősen "enyhébbek" mintha a Donkanyarnál kéne harcolni éjjel nappal, ezzel nem hiszem, h bárki vitatkozna, mert ok, h néha néha megtámadják őket, meg néha néha felrobban mellettük valami házilag barkácsolt hádzsi bomba, de ez lóf@sz ahhoz képest mintha oroszországból a túlerőben lévő ruszkik elől bekerítésből bekerítésbe kéne harcolva visszavonulni.


Szóval az a lényeg, hogy a mai katonák biztos jóval többet is kibírnának, mint amennyit jelenleg ki kell bírniuk. Olyan ez mintha egy sporkocsival, amiből ki lehet hozni 360km/h-t mi mindig csak 200-al mennénk, alkalmas rá, de sokkal többre is képes.


Ilyen körülmények között, amíg nem kell a katonáinkat a képességeik határán alkalmaznunk, mert nincs olyan háború ami ezt szükségessé tenné, addig nem fogjuk meglátni annak a hátrányát, hogy egy feladatkörre, külön van könnyített női, és nehezebb férfi felvételi. De ha majd valamikor ilyen helyzetbe kerül az ország akkor majd igen, amikor megint olyan háborúban kell résztvennie a honvédeknek, ahol a tűréshatáraikon mozognak akkor ki fog bukni, hogy " na a Julika sokkal gyengébb mint a többi, csak hát mivel nő könnyített felvételivel felvették". Remélem érthető. Ha valahova kell mondjuk 260 a felvételin ponthatárként, és egy férfi ezt eléri, meg egy nő is a női felvételin akkor attól még, hogy ugyanannyi pontjuk van hivatalosan az nem jelenti, hogy ugyan olyan erősek/jó az állóképességük, teherbírásuk. Vili? Aztán meg az egységük fog csak szívni velük, mert hátráltatja őket. Az lesz mint amit a rendőrség esetében az első kommantelő is leírt, sokkal pitibb felvételi eljárással a nőket is felveszik rendőrnek, aztán meg a férfi rendőrőknek kell cipelni a női rendőr pajzsát.


Én nem valami hímsoviniszta meggondolásból nem szeretnék nőket látni fegyveres testületben, csak tényleg marha idegesítő lehet amikor az IGAZSÁGTALAN, ÉRTELMETLEN rendszer miatt kell szívni, engem eléggé felhúzna pl, hogy nekem dupla annyit kell cipelnem csak azért mert a hülye Julika rendőr akart lenni csak mert azt hitte, h ettől majd lefogy meg megszépül meg nagy melle lesz meg mittomén azt ő lesz a Tomb Raider, közben meg nekem kell cipelni az ő pajzsát is.

2013. ápr. 23. 14:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, én sem értem hogy a nők miért mennek katonának, rendőrnek, börtönőrnek stb. Csak adminisztrativ jellegű munkára max.

Még jó hogy Tek-es vagy kommandós nők nincsennek.. :D (remélem)

2013. ápr. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

bármennyire is nem ezt sugallják a felmérések,de a csajoknak minden könnyebb,legalábbis a fegyveres testületeknél mindenképpen.

Egy fiú leszolgálhat 3-4 évet úgy a testületnél hogy a zászlóalj pk nem is tudja hogy ott van ,míg egy nő 2 hónap után vihogva, alakiatlanul megszólithatja a pk-t és az sok esetben veszi a lapot mert hát mégis csak nő

2014. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 cl28 ***** válasza:
9-es ezt én is így tapasztaltam....
2014. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!