Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít bármit ha a hatodik...

Számít bármit ha a hatodik érettségi tárgyamból nem megyek el érettségizni?

Figyelt kérdés

Az alap 4 tárgyon kívül jelentkeztem emelt biológia és emelt kémia érettségire. De egyre közeledve az érettségihez, úgy érzem, hogy a terveknek megfelelően nem fogom tudni teljesíteni a kémia érettségit és, hogy minden kémia tanulásra fordított időt a biológiától veszek el.

A bejelölt egyetemi szakomhoz nem feltétel a kémia érettségi, de már leadtam a jelentkezést.

Azt hallottam, hogy ha egyest kapok az nem kerül bele az érettségi bizonyítványomba, aminek jobban örülnék mint egy esetleges kettes, hármasnak.

Szóval jobban járok, ha el se megyek az érettségire? Lehet ebből egyéb problémám?



2015. márc. 8. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesz belőle probléma.
2015. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem mész el egy tárgyból érettségire, akkor meg sem kaphatod a bizonyítványodat.

Mindenképp próbálj összekaparni egy 2-est legalább. Nem olyan nehéz az.

2015. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettes válasz teljesen rossz.
2015. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Elkerülte a figyelmemet, hogy hatodik, tehát a kötelező 5 vizsgatárgyon túli érettségiről lenne szó.

Ez esetben valóban semmiféle következménnyel nem jár, ha nem jelensz meg adott vizsgán.

2015. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért én is elmennék inkább a hatodik tárgyra is,

legfeljebb nem lesz olyan jó - de később lehet menni javítani

2015. márc. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az oktatási hivatal is ezen az állásponton van. Továbbá valószínűleg egy hármas eredményt sikerülne elérnem, de nem szeretném ha a bizonyítványomba ilyen rossz eredmény is bekerülne.

2015. márc. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!