Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utólagos tantárgyfelvétel...

Utólagos tantárgyfelvétel első félévben lehetséges ha szakot váltok?

Figyelt kérdés
Főiskolára járok,szeptembertől szakot váltok újra felvételizéssel.Az lenne a kérdésem ha a jelenlegi szakomon megcsinálok egy olyan tárgyat amire ráépül majd egy későbbi, akkor eltudnám e fogadtatni az elsőt szeptemberben és ugyanakkor folytatni a ráépülővel? Mert a gólyáknak első félévben felveszik a tárgyakat,és csak a szabadon választhatókat lehet felvenni önként.
2015. márc. 9. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
természetesen el tudod fogadtatni az eddig teljesített tantárgyadat. Azt viszont a kérdés alapján nehéz eldönteni, hogy a ráépülő tárgyat felveheted-e hiszen lehet, hogy spéci eszközök kellenek hozzá, amiket csak csoportos oktatáshoz állítanak be stb. stb. Lehet, hogy jobban jársz, ha a többiekkel együtt teljesíted, és nem most egyedül, mert akkor tudtok egymásnak segíteni. Persze, az is jó, ha az ember előbb túl van rajta. Keresd meg a szakfelelőst v. tanszékvezetőt, kérdezd meg tőle, hogy mit javasol.
2015. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen fajta "spéci eszközökre" gondolsz? Lehet hogy nem volt egyértelmű a kérdés de írok egy példát az esetemben: infó szakon teljesítem a matek 2-t,de gépészetire megyek át szeptembertől ahol van matek 3 is,és szeretném elfogadtatni a 2-t és felvenni a 3-at szeptemberben,hogy ne kelljen megvárom a mintaterv szerinti 3.félévet vele. Tehát a tárgyelfogadás lehetséges,de lehet kérvényezni a tárgyfelvételt?
2015. márc. 9. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja értem, arra gondoltam, hogy pl. egy ember miatt azért egy komplett laborgyakorlatos órát nem biztos, hogy gazdaságos elindítani. A matek más, meg kell próbálni, hátha engedik
2015. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!