Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia, egyedül. Lehetséges?

Emelt kémia, egyedül. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Egyedül kell felkészülnöm emelt szintű kémia érettségire, mert az iskolában borzalmasan rossz a tanárunk. Lehetséges-e hogy valamivel több, mint 1 év alatt megtanuljam annyira, hogy olyan 75-80%-os érettségit tudjak írni? Majdnem a nulláról indulok, az elektronszerkezetet meg az anyagi halmazokkal kapcsolatos számításokat (anyagmennyiség, tömegszázalék stb.) tudom.


Tudnátok valami tanácsot adni, hogyan érdemes tanulnom?


A Villányi féle könyv, a Mozaikos könyvek, Ötösöm lesz kémiából példatár, és a Mozaikos feladatgyűjtemény van meg.



2015. febr. 27. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is akarok majd emeltezni, de szerintem én már ősszel, szerintem egyszerűbb előbb középszintre felkészülni rendesen és arra rátanulni az emeltet. 5ösömből vegyesen csinálok mindent ami következik. Ha valamelyik nem megy szinte 100%, hogy vagy egy tanár feladta és itt meg kiadták ingyenmunkába, itt meglesz kérdés formájában. Meg segítenek is. (a tudományok témakörben leginkább)

A villányis könyv szerintem haladóknak készült (akik tanultak 9-10.ben haha), meg vannak benne olyan kérdések, hogy a standardállapot 22,45 vagy 24,5 és akkor dm3 cm3 minden variációban. Most akkor ez miért segít bármiben is? Csinálsz két idevágó feladatot és már tudod. Amikor decemberben elkezdtem kémiázni még a kvantumszámok se voltak meg, hund szabály pauli elv csak úgy hogy na ezt meg kellett volna tanulni anno, de Hess-nél már teljes volt a sötétség.

A mozaikos szerintem jobb elméletre. Színes meg emberbarátabb megfogalmazásban van a lényeg.


Szóval ha csinálod, akkor lehet vele haladni, szerintem a számítások még könnyebbek is, mint az elmélet. (mondjuk én mat-fiz es szakra járok)

2015. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, én is matek-fizikára járok egyébként :DDD
2015. febr. 27. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!