Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE jogasz vagy Corvinus...

ELTE jogasz vagy Corvinus alkalmazott kozgazdasagtan? Melyik eri meg jobban a kesobbiekben?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 06:53
1 2
 11/14 BefŐzike ***** válasza:

OFF:

#8

Én nem tudom, hogy honnan ez a tapasztalat (úgy tűnik eltés vagy, de nem tudom előtte voltál-e corvinusos egyáltalán). Szóval vagy hallottad és akkor ennyit a hitelességedről vagy corvinusos vagy és annyi eszed nem volt, hogy elmenj spm-re (speciális pénzügyi matematika) vagy skm-re (és itt a matekot és mikrót is más tartja- nézd meg a tantervet), ja és a szakkolikról még nem is beszéltünk, de azért szidod a bce-t. Ami amúgy nem baj, tényleg vannak teljesen fölösleges tárgyak és a bce-s ak az elmúlt évben (években?) tényleg át lett dolgozva.


[link] A tanterv alapján amúgy nem tűnik úgy, mintha sokban különbözne.


Amúgy mindenhol (bce, elte, bme, bármi) van esélyed arra, hogy a lehető legtöbbet kihozd magadból...

2015. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na ne vicceljünk már. Elte közgázon az egész szorgalmi időszakod és vizsgaidőszakod alatt keményen kell dolgozni. Folyamatos házik, ZH-k, iszonyatos mennyiségben. Mindennap hajnalig fent vagyunk, hogy csináljuk a házikat. A szkkoliban vannak Corvinus AK-sok, hát őőő. Végigbulizzák a szorgalmi időszakot, vizsgaidőszakban 4-5 napot tanulnak egy vizsgára és kész is. 20ad annyi energiabefektetéssel meg van a Corvinusos diploma, AK diploma. Én voltam a legnagyobb kétkedő, nem hittem el, hogy elvileg az ország egyik legjobb egyetemén ilyen az oktatás. De ilyen... :)

Jogász ismerősömet is látom, hogy folyamatosan tanul, egyes vizsgákra van hogy 14 nap kell a vizsgaidőszakban.


A corvinus T-kar a legmókásabb, 30-40 oldalas jegyzeteket kell megtanulni egy vizsgára, és van 4 vizsga egy félévben. :DDD És el vannak szállva maguktól, mert 4,8-as az átlaguk, egy közép érettségi nehezebb szint mint néhány szak a Corvinuson. Persze az AK valamelyest kiemelkedik az átlag BCE-es szakok közül, de nem eléggé. Nem egy embert látok Corvinus AK mellett még csinál egy szakot mondjuk a G-karon, és még így sincs leterhelve.


A közgazdaságtan meg nem az a tárgy, hogy komolytalan oktatással és követelménnyel el tudjon mélyedni benne egy hallgató...

2015. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 BefŐzike ***** válasza:

Szóval valójában minden amit mondasz, azt másokon láttad vagy mástól hallottad.


"Na ne vicceljünk már. Elte közgázon az egész szorgalmi időszakod és vizsgaidőszakod alatt keményen kell dolgozni. Folyamatos házik, ZH-k, iszonyatos mennyiségben."


És én teljes mértékben elhiszem, hogy szívás az élet az elte ak-n. Erről biztos első kézből van információd és egyáltalán nem vonom kétségbe a személyes tapasztalataid. Viszont azt nem tudhatod, hogy a bce-n ne lenne-e így.


Mondhatnám azt, hogy a statisztika óráitok gyümölcse már abban meglátszik, hogy az egész bce ak képzésről beszélsz annak az ismeretében, hogy:

"A szkkoliban vannak Corvinus AK-sok, hát őőő. Végigbulizzák a szorgalmi időszakot, vizsgaidőszakban 4-5 napot tanulnak egy vizsgára és kész is."


Amivel amúgy sem értem mi a baj, ha valóban tanulnak, akkor miért ne lenne elég 4-5 nap? Ne az ő hibájuk legyen már, hogy hatékonyabban tanulnak, mint mondjuk te...

Elte jogra is jártam, biztosan mindenkire igaz, hogy "folyamatosan tanul, egyes vizsgákra van hogy 14 nap kell a vizsgaidőszakban" (remélem érzed az iróniát). Ja, a testvérem, akivel együtt laktam is az elte jogon végzett. Ugye nem haragszol, ha bár az elte ak-s infót elhiszem neked, de amit az elte jogról és bce ak-ról mondasz -és én első kézből tapasztaltam- azt nem hiszem el?


De tényleg mit tanítanak ott az elte ak-n, ahol az alapján, hogy csupán a szakkolisok 4-5 napot tanulnak, te már arra következtetsz, hogy "20ad annyi energiabefektetéssel meg van"? És ahol az alapján, hogy egy ismerősödnek 14 napot kell tanulnia, már az következik, hogy nehéz (mert gondolom ez következik vagy szigorú elvárások, stb.)?


Amúgy sem látom át teljesen, hogy a képzés nehézsége miért mértéke annak, hogy "melyik éri meg jobban a kesobbiekben".

Minél nehezebb a képzés, annál jobb szakembereket képeznének? Nem hiszem, hogy ezzel egyet tudok érteni.


Arról meg, hogy több ismerősöd is corvinusos, csak az ugrik be, hogy bár írod, hogy a bce ak-sok mennyit buliznak, vajon te mennyit bulizol (és mennyit tanulsz), ha mindegyikkel volt időd ezt a kérdést alaposan megbeszélni?

2015. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szinten ELTE AK-s vagyok, emelett egy corvinusos szakkoli tagja is. Vannak BCE AK-s barataim ugyanebben a szakkoliban. Valoban huszadannyi energiabefektetest igenyel.
2016. okt. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!