Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Karinthy Frigyes Kéttannyelv...

A Karinthy Frigyes Kéttannyelvű Gimnáziumban mennyire kell sokat tanulni?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 8.-os, de már ideje gondolkozni, hogy hova megyek tovább. Elsőnek a Karinthy kéttanos angol tagozatát szeretném megjelölni. Érdekelne, hogy mennyire veszi el ott a tanulás az időt, mert hallottam már olyat is, hogy éjjel-nappal tanulni kell a suliban. Esetleg aki oda jár elmondaná hogy van-e szabadideje?

2015. márc. 10. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár én német kéttanos vagyok, de... Igen. Sokat kell tanulni, de azért szinte mindenkinek van valamennyi szabadideje. Az osztály nagyrészének van iskolán kívüli rendszeres elfoglaltsága (versenyszerűen - vagy csak úgy - sportol, táncol, hangszeren játszik, 3. nyelvet tanul, stb.). Ha nem lenne szabadidőnk, akkor ezeket sem tudnánk csinálni.
2015. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én beszélgettem egy ottani tanulóval szóbeli elött.Azt mondta,hogy ha alaposan kidolgozod a tananyagot 22.00 elött lefeküdhetsz.Bár szerintem lehet kevesebb valamennyivel.
2015. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó. Nálam is volt, hogy éjfélkor feküdtem le, de ez ritkán van. Általában 0,5-2 óra tanulás naponta. Van olyan osztálytársam, aki 4-5 órákat tanul naponta. Itt is, mint minden iskolában vannak észbeli különbségek és a szorgalomban is vannak különbségek. Így abban is nagy különbségek vannak, hogy ki mennyit tanul.

Egy biztos, hogy itt nem szégyen tanulni és nem szégyen 5-öst kapni.

2015. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ennek örülök, még egy jó ok, hogy ide felvételizzek. Egyébként a közösség tényleg olyan jó mint mondják?
2015. márc. 12. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik. Imádok ide járni. Nagyon jó a közösség.

Alighogy megkaptuk tavaly a végleges felvételi névsort, már el is kezdtük a "közösségépítést". Azután a csibetábor...

Szeptemberben már minden osztály- és évfolyamtársat ismertünk.

2015. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Német kéttanra érdemes úgy menni ha előtte soha nem tanultam németet, vagy meg se próbáljam?
2016. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jöhetsz 0 német nyelvtudással. Az osztály több, mint fele úgy jön ide.
2016. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!