Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mennek programtervező...

Miért mennek programtervező informatikus szakra olyanok akik korábban soha életükben nem is programoztak? Illetve ha valaki 3. alkalommal se teljesítik a programozás alapjai tárgyat az minek felvételizik újra ugyanarra a szakra?

Figyelt kérdés

Tehát úgy jelentkeznek egy szakra, hogy soha életükben nem programoztak. Így azt se tudják, hogy pontosan mit kell csinálni. És olyanok akik 3. alkalommal se teljesítettek egy alapozó tárgyat, aminél csak nehezebb lesz és a programozásnak az alapjait se tudják elsajátítani, minek felvételiznek újra ugyanarra a szakra?


ezt soha nem tudtam felfogni.


2015. márc. 13. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérdezd meg tőlük, hiszen a leírásod alapján egy rakás ilyen embert ismersz.
2015. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert:

a) Hülyék

b) Jók matekból, ami a képzés 60%-át felemészti

c) Érdekli őket a téma, még ha előtte nem is foglalkoztak vele


Ha meg nem végzik, el, és mégis újrafelvételiznek... hát, ha kevesebb ember végez el egy szakot, értékesebb marad a diploma, nem? :D Ő döntésük, te nézd ebből a szempontból :D

2015. márc. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is programtervező informatikus szakra fogok jelentkezni. Eddig semmi közöm nem volt a programozáshoz, most kóstolgatjuk a pascalt. Azért fogok oda jelentkezni mert érdekel a dolog. Tehetek én róla, hogy eddig nem tanították sehol, környezetemben nem nagyon van ilyen szaktudással rendelkező ember. Mégis honnan kellett volna nekem már tudnom 8 éves korom óta, hogy létezik ilyen és onnantól kezdve napi 16 órában kötelező programozni, hogy jelentkezhessek ?
2015. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

" Eddig semmi közöm nem volt a programozáshoz, most kóstolgatjuk a pascalt."


De miért?? Miért pascal? neee, nagyon neeee... akkor már C.

2015. márc. 24. 00:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te rohadt elfogult vagy :D


A Pascal remek gyakorlónyelv, letisztult szintaktikája van, amivel könnyen lehet elsajátítani a programozás alapvetőbb dolgait. A C, megbocsáss, de noha szakmában széleskörűen használt, és jól hasznosítható nyelv, rohadt ronda tud lenni. A legtöbb iskolában Pascalt oktatnak, és szerintem ez rendben is van, mivel a cél nem az, hogy egy konkrét nyelvből profi szintre húzzák őket, hanem egy barátságos környezetben megismertessék velük a programozás főbb elemeit. Még ha az az adott nyelv a későbbiekben nem is lesz használva.

2015. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért pascal mert az érettségiben lévő feladatokat elég egyszerűen meg lehet vele oldani. Biztos jól jár az aki egyből Javat kezd el tanulni, de az biztos, hogy a pascal egyszerűbb. Persze az egyszerűsége miatt nem is lehet olyan komplex feladatokat megcsinálni vele, de valamit valamiért.
2015. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 12:33


Akkor már c#. Mi középiskolában azzal kezdtünk, haveromék Pascallal. Aztán panaszkodtak, hogy mi legalább értelmeset vettünk.

2015. márc. 24. 21:03
 8/8 anonim válasza:
Én szeretem a c# ot :3 és kicsit eltérek a kérdéstől csak egyszerűen nem találok semmi véleményt. Ismertek olyan embert aki egerbe járt vagy jár az Eszterházi Károly fősuli Progterv. info szakra? vagy bármit hallottatok róla? Egyszerűen oylan kevés véleményt találok róla, ilyen 4 et 5 öt, de az is megoszlik. Szóval segííítsetek :3
2015. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!