Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdasági/közgazdasági...

A gazdasági/közgazdasági szakok közül melyek azok, amiket érdemes elvégezni, tehát nem büfészakok?

Figyelt kérdés

- alkalmazott közgazdaságtan

- gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés

- pénzügy és számvitel

- gazdálkodási és menedzsment

- nemzetközi gazdálkodás

- emberi erőforrások

- kereskedelem és marketing

- turizmus és vendeglátás


Ezek közül melyikekre érdemes jelentkezni?


2015. márc. 18. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne
2015. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mi érdekel téged, de a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, az alkalmazott közgazdaságtan, a pénzügy és számvitel, a gazdálkodási és menedzsment (én erre járok) mind jó szakok (azért ezeket írtam, mert mindegyiket hallgatja/végezte ismerősöm, és utóbbiak el is helyezkedtek vele hamar). Persze ezzel nem azt mondom, hogy a többi nem jó, csak azokra nincs rálátásom.
2015. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Én az első hármat (vagy maximum 4-et) ajánlanám. Bár mostanában úgy látom, hogy sok HR-est keresnek (emberi erőforrások).

De amúgy annyit tudnék még hozzátenni: ha nem Corvinuson vagy BGF-en (esetleg BME-n) végzed el ezeket, akkor nagy hátránnyal indulsz. A munkaerőpiacon pályakezdőként leginkább a suli hírneve és az idegennyelv tudás számít. Gyakorlati használható tudást alig kapsz egyetemen.

2015. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!