Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit kell beszélni, hogy...

Mennyit kell beszélni, hogy meglegyen Magyar szóbeli érettségin a 2es? Ha elmondom, hogy mikor született, vagy szépen mosolygok a tanárra már meglesz a 25%ék?

Figyelt kérdés

Nem dolgoztam ki egy tételt se, mert ezeket a nyálas érzékeny munkanélküli bolond költőket nem tudom megérteni, hogy mire gondolhatott a költő? :D

(Nem vagyok hülye, emelt matekot és törit csinálok Majusba.)


2015. márc. 23. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Matek emelt, de az irodalmat hülyeségnek tartottam. Egyszer elolvastam neten a tételeket és simán meg lett 3-masra. Löktem a baromságokat, a tanárom is rajtam röhögött. Érettségi szóbelin nem szoktak buktatni.
2015. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dettó,bólogatott a tanárom az iszonyatos baromságaimra is,hogy az elnök (nem magyarszakos volt) ne vegye észre...
2015. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első kettő: jó nektek :) Én is emelt matekon vagyok, de olyan anyagokat aminek nincs logikája, mit pl. az irodalom, azt alig tudom megtanulni.

Nekem egy tétel megtanulása olyan 3-4 óra és még ez után is 2 héten belül elfelejtem. Nem tudom, hogy lesz meg a magyar érettségim :( Rizsázni nem tudok, ha nem tudok hozzászólni.

Az ötös szint olyan 15-20 perc irodalom tételnél, nyelvtannál lehet több, mert ott sok anyagnál van gyakorlati feladat is (pl. írni egy cikket publicisztikai stílusban). Ezt a végén fel kell olvasni, így egy ilyen felelet inkább 20-25 perc.

Kettes szint nem csak a mennyiségtől függ, ha hót baromság minden, akkor 15 perc után is lehet kettes, meg 5 perc után is, ha az elmondottak helyesek.

2015. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10-15 percet kell beszélni szóbelin minden tantárgyból, és magyarnál ebben benne foglaltatik a nyelvtan és irodalom. Nem engedik hogy elejétől a végégig mindent elmondj, belekötnek, kérdeznek, mivel nincs idő egy tételről órákig beszélni. Megbuktatni biztos nem fognak, hallomásból ismerek valakit, aki szóbelin novellaelemzést húzott, amit ott helyben olvasott először a szöveggyűjtőből, amit a tanárnak kellett kiválasztania, mert a gyerek nem tudta melyik éves anyag.. :D
2015. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!