Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv. A főiskolai passziválássa...

Üdv. A főiskolai passziválással lenen egy kérdésem, lehetséges az, hogy a 6. félév után a szakmai gyak előtt passziváltassak? Így nem ősszel hanem tavasszal mennék gyakra, hogy zajlik egy ilyen procedúra menete?

Figyelt kérdés

Most csinálom a hatodik félévemet a BGF-en Ng szakon.

A probléma az, hogy nincs sok minden amivel kitudnám tölteni az önéletrajzomat.

( igaz, hogy a fateromnak besegítettem a biztosítási munkahelyén de az nem volt hivatalos, nem is kaptam pénzt tőle, csak elvolt havazva, illetve van egy családi vállalkozásunk ami nyaraltatással foglalkozik)

De nem voltam például erasmuson ami, ha jól tudom jól mutat az önéletrajzban.

Arra gondoltam, hogy nyelvtanulás, kalandvágy illetve tapasztalat szerzés miatt kimennek eu által támogatott önkéntes munkára a nyár alatt és az ősszel.

Most, a 6. félévben befejezem a maradék tárgyaimat és az őszt kihagyva majd csak tavasszal mennék el szakmai gyakorlatra mikor már biztosabb a nyelvtudásom és van mit írni cv-be.

Lehetséges ez??



2015. márc. 30. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de szerintem felesleges. Minimum az egyetemisták 50%-a nem él az erasmus lehetőségével. A külföldi munkát nem tudnád elfogadtatni szakmai gyak-nak?

Más részről jó ötlet, mert most teheted meg, hogy részt veszel ilyen külföldi önkéntes dolgokban, jobban bejutsz rá, viszont én egy félévet csak emiatt nem hagynék ki.

2015. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TamásTóth ***** válasza:

Lehetséges, de fölösleges. Az eresmus igazából nem ér semmit és cask annyiról szól, hogy bulizol egy félévet (elpazarlod 1 félévedet). Legalább is a legtöbb helyen igy megy, persze vannak kivételek.


Olyan helyre mennyél Szakmai gyakorlatra, ahol tudsz maradni utána is, és akkor nem is kell "foglalkozni" a CV kitöltésével, mivel kitöltödik az magától, ha az első munkahelyeden maradsz 1-2 évig.

2015. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy két nyelvvizsga kell, minimum szakmai közép vagy/ és sima felsőfok a diplomához. A kettő egyszerre nehezen lenne meg a szak gyak végére. Ezért gondoltam egy félév csuszásra.

Elrontottam az időmet a nyelvvizsgákkal kapcsolatban amit most próbálok javítani.

Vagy még arra is gondoltam, hogy egy olyan cégnél helyezkednék el munkára ahol később egy szinttel feljebb létre elkezdhetném a gyakomat is, így nem külsősként jutnék be a szak gyak helyre hanem cégen belül helyeznének át.

2015. márc. 30. 15:13
 4/6 TamásTóth ***** válasza:
Hát ha 2 nyelvet kell még tanulni, akkor lehet, hogy passziváltatni kéne egy félévet. 1 félév alatt elég nehéz lenne 2 szakmai közép.
2015. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, bár egyből már csak elkenne menni vizsgázni de így is egyel mínuszba vagyok és hát így versenyhátrányban a többi szak gyak keresővel szemben.

De amúgy most egy félév csúszás nagyon gáz? Szüleim rágják a fülem, hogy nehogy csússzak és elrontsam a fősulit, aztán még a végén 30 évesen sem lesz semmim, pedig most még csak 22 leszek tavasszal. Úgyis életem végig kell szinte güriznem majd egy félév nem lehet akkora gond.

2015. márc. 30. 15:48
 6/6 TamásTóth ***** válasza:

1 félév nem nagy gond. De ez felfogás kérdése. én egy félévvel elöbb végeztem (tehát 6 félév alatt nem 7, mert 5-6 félé alatt csináltam a szakmai gyakot nappali mellett)


És azért tettem ezt, mert ha 1 félévvel elöbb kezdek el dolgozni, akkor 1 félévvel elöbb lépheteke előre majd a munkahelyemen, 1 fél évvel előrébb leszek mind fizetésben mind szakmai előmenetelben. De ha csúzsás van akkor az van, még nem a világ vége.

2015. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!